Poznaliśmy miejsce i termin rozegrania meczu o Superpuchar Włoch

Inter Mediolan - Juventus
Inter Mediolan - Juventus fot. PressFocus

Inter Mediolan w styczniu 2022 roku zmierzy się z Juventusem w spotkaniu o Superpuchar Włoch. Mecz znów odbędzie się w Italii. Areną zmagań będzie Stadio Giuseppe Meazza. Potyczka rozegrana zostanie 5 stycznia.

  • Podjęta została decyzja o terminie i miejscu rozegrania spotkania o Superpuchar Włoch
  • Po raz drugi z rzędu tego typu mecz odbędzie się we Włoszech, a nie jak to miało miejsce wcześniej w Arabii Saudyjskiej
  • Konfrontacja z udziałem mistrza Serie A ze zdobycą Coppa Italia odbędzie się 5 stycznia w Mediolanie

Stadio Giuseppe Meazza gospodarzem starcia o Superpuchar Włoch

Inter Mediolan na początku roku stanie zatem przed szansą wraz z Juventusem wywalczenia pierwszego trofeum w nowej kampanii. Po raz drugi z rzędu spotkanie o Supercoppa Italiana odbędzie się na włoskiej ziemi.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w kolejnym sezonie wszystko wróci do normy. Kolejny mecz o Superpuchar Włoch ma się już odbyć w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, o czym informuje La Gazzetta dello Sport. Zanim jednak do tego dojdzie, to już 5 stycznia o prestiżowe trofeum Inter i Juve powalczą na obiekcie w Mediolanie.

Pierwotnie był plan, aby starcie o Superpuchar Włoch odbyło się 22 grudnia tego roku. Uległ jednak zmianie i ostatecznie podjęto decyzję o zorganizowaniu spotkaniu 5 stycznia. To sprawia, że przełożone musi zostać starcie Juventusu z Napoli. Miało się odbyć 6 stycznia.

W ostatnim boju o Superpuchar Włoch piłkarze Juventusu pokonali 2:0 Napoli. Bramki w tym starciu zdobyli Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata.

Czytaj więcej: Juventus opublikował oświadczenie ws. stanu zdrowia swoich piłkarzy

Komentarze

Comments 5 comments

Krytykanctwo i teorie spiskowe. Nie ma jeszcze daty Supercoppa, proponuje się 5. lub 12.stycznia; czynnikami są uzgodnienia praw tv, okoliczność przekładania Bologna-Inter i Juventus-Napoli, dołączenie większych drużyn do Coppa Italia, początek Pucharu Afryki.
( goal.com/it/notizie/supercoppa-italiana-12-gennaio-inter-juventus-napoli/19ekjbuxn4afo1rzpjlr0xf7rq
i inne )