Poznaj historię włoskiej potęgi. “Juve!” już w sprzedaży

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

W momencie, gdy Andrea Agnelli został jedną z twarzy rewolucyjnej w swych założeniach Superligi, na półki trafiła pozycja przeprowadzająca czytelników przez każdy etap budowania potęgi rekordowego mistrza Włoch – turyńskiego Juventusu.

“Juve! Historia potęgi” już w sprzedaży

“Juve! Historia potęgi”to fascynująca opowieść, która prowadzi nas przez kulisy powstania potęgi Juventusu. Od momentu, gdy grupka licealistów założyła piłkarski klub sportowy pod koniec XIX wieku, przez lata wojenne i powojenne – kiedy to historia klubu nierozerwalnie była związana ze zmianami społecznymi w Italii – aż po dzień dzisiejszy, w którym królem Turynu jest Cristiano Ronaldo, a klub obraca setkami milionów euro.

Pełna anegdot, smaczków i intrygujących opowieści z pogranicza sportu i historii Półwyspu Apenińskiego. Obowiązkowa lektura dla każdego fana sportu, kibica piłkarskiego, ale także pasjonata kultury i historii Włoch.

Herbie Sykes “Juve! Historia potęgi”

Juventus to ogromna marka, którą znają kibice na całym świecie. Stara Dama ma na koncie rekordową liczbę 36 mistrzostw kraju. Gdyby udało się jej wygrać scudetto w tym sezonie, byłoby to dziesiąte mistrzostwo Włoch z rzędu. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie musiała oddać laur zwycięzcy Interowi prowadzonemu przez jej byłego szkoleniowca, Antonio Conte.

Turyńczycy mieli pecha, gdy sięgali po pierwszy w swej historii Puchar Europy w cieniu tragedii na Heysel. W pierwszej dekadzie XXI wieku spadli z Serie A i odebrano im dwa mistrzostwa w ramach wyroków za aferę “Calciopoli”. Stara Dama zawsze wracała jednak mocniejsza, a dziś to bez wątpienia jeden z najznamienitszych klubów na Starym Kontynencie.

Książkę “Juve! Historia potęgi” możesz kupić tutaj.

Komentarze