Powód absencji Tonalego na zgrupowaniu reprezentacji

Sandro Tonali
Sandro Tonali PressFocus

W poniedziałek opublikowana została lista powołanych do reprezentacji Włoch na najbliższe zgrupowanie. W oczy mógł się od razu rzucić brak Sandro Tonalego w tym gronie, ale jak donosi portal “Football Italia”, powód absencji pomocnika Milanu ma związek ze zbliżającym się innym turniejem.

  • Włosi odkryli listę powołanych na czerwcowe zgrupowanie
  • W tym gronie o dziwo zabrakło Sandro Tonalego
  • Jednak pomocnik Milanu weźmie udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy

Sandro Tonali pojedzie na młodzieżowe Euro

Wielu kibiców mogło poczuć się zaskoczonym, kiedy na liście powołanych do reprezentacji Włoch na czerwcowe zgrupowanie zabrakło Sandro Tonalego. Portal “Football Italia” podaje, że powodem absencji pomocnika Milanu są młodzieżowe mistrzostwa Europy, które rozpoczną się już 21 czerwca w Rumunii i Gruzji.

Reprezentacja Włoch nie wygrała EURO do lat 21 od 2004 roku i będą dążyć do zakończenia 19-letniej passy bez trofeum. Pomóc w tym ma Sandro Tonali, który będzie jedną z największych gwiazd tego turnieju. Utalentowany pomocnik rozgrywa znakomity sezon, a jego umiejętności dobrze poznali kibice śledzący na co dzień inne rozgrywki.

W podobnej sytuacji jak Sandro Tonali jest Giorgio Scalvini. Obaj zawodnicy z pewnością znaleźliby się w seniorskiej kadrze Roberto Manciniego, ale tego lata będzie ich czekało inne zadanie.

Sprawdź także: Włosi odkryli karty. Lista powołanych na czerwcowe zgrupowanie

Komentarze