Dlatego Lukaku nawiązał kontakt z Juventusem. Belg urażony decyzją Inzaghiego

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku Imago/Marco Canoniero

Inter Mediolan wykluczył możliwość sprowadzenia Romelu Lukaku z powodu jego kontaktów z Juventusem i AC Milanem. Matt Law z redakcji The Telegraph podał przyczynę zachowania Belga. Napastnika zabolało to, że Simone Inzaghi nie wystawił go w wyjściowym składzie na finał Ligi Mistrzów. 

  • Inter Mediolan wykluczył transfer Romelu Lukaku, ponieważ Belg nawiązał kontakt z Milanem i Juventusem
  • Zachowanie Belga miało związek z decyzją Simone Inzaghiego o niewystawieniu go w podstawowym składzie na finał Ligi Mistrzów
  • Jeśli Juventus sprzeda Dusana Vlahovicia, prawdopodobnie sprowadzi latem Lukaku

Lukaku czuje żal do Simone Inzaghiego

Podczas gdy powrót do Interu Mediolan jest wykluczony, Romelu Lukaku ma szansę na transfer do Juventusu. Jeśli Stara Dama sprzeda Dusana Vlahovicia, sięgnie prawdopodobnie właśnie po Belga. Kontakty z jego przedstawicielami trwają już od dłuższego czasu.

To właśnie potajemne negocjacje z Juventusem doprowadziły do zerwania stosunków między Interem i Lukaku. Nerazzurri potraktowali to jako zdradę. Matt Law z redakcji The Telegraph ujawnił, dlaczego przedstawiciele snajpera zdecydowali się na taki ruch, zdając sobie sprawę, jak zostanie to odebrane w Mediolanie. 

Lukaku ubodło, że Simone Inzaghi nie zdecydował się wystawić go w wyjściowym składzie na finał Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. Trener postawił wówczas na Lautaro Martineza i Edina Dzeko. Lukaku zameldował się na boisku w drugiej połowie i zmarnował przynajmniej dwie znakomite okazje do wyrównania. 

Czytaj też: Wyciekły warunki dotyczące ewentualnego transferu Kessiego

Komentarze