Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Portugalska perfekcja kontra belgijska precyzja

Arcyciekawie zapowiada się dzisiejsza batalia w ramach Pucharu Włoch, w której Juventus zmierzy się z Interem Mediolan. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt, że w obu zespołach są niezwykle skuteczni napastnicy, którzy razem zdobyli w tym sezonie 30 bramek. Kto jest mocniejszym ogniwem?

Juventus przystąpi do starcia z ekipą z Mediolanu z zaliczką wypracowaną przed tygodniem. Stara Dama wygrała 2:1, więc jest nieco bliżej awansu do finału. W każdym razie Inter nie zamierza składać broni.

W dzisiejszym boju w szeregach mediolańczyków w porównaniu do potyczki sprzed tygodnia będzie mógł zagrać Romelu Lukaku. Belg w tej kampanii jest kluczową postacią Interu w ofensywie. Chociaż warto zaznaczyć, że w trakcie swojej kariery jeszcze nigdy nie strzelił gola Juve.

Tymczasem Cristiano Ronaldo decyduje o obliczu ataku Starej Damy. Portugalczyk miał okazję grać przeciwko Interowi łącznie dziewięć razy, zdobywając w tych meczach cztery bramki, a także zaliczył jedną asystę. Wygrał pięć razy, trzykrotnie zremisował i tylko raz przegrał. Trzykrotnie był też karany żółtą kartką. Godne uwagi jest jednak to, że jeszcze nigdy CR7 nie strzelił gola mediolańczykom w Turynie. Szansę na to będzie miał wieczorem, dlatego można spodziewać się chęci przełamania się u 36-latka. Dla porównania Lukaku przeciwko Juve grał cztery razy. Wygrał jedno spotkanie, a aż trzykrotnie schodził z placu gry na tarczy.

W tym sezonie Ronaldo strzelił 16 goli, a reprezentant Belgii zaliczył 14 trafień. Portugalczyk zdobywa bramkę średnio co 90,7 minuty. Tymczasem Lukaku pokonuje bramkarzy swoich rywali co 107,5 minuty. W trakcie trwającego sezonu siedem goli Ronaldo miało kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji. Z kolei pięć takich trafień zanotował Lukaku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. lutego 2021 20:40.