“Popełnił błąd, wybierając pieniądze”

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma PressFocus

Były selekcjoner reprezentacji Włoch Arrigo Sacchi uważa, że Gianluigi Donnarumma popełnił błąd decydując się na opuszczenie Milanu i przenosiny do Paris Saint-Germain. Zdaniem znanego włoskiego szkoleniowca Mediolan był idealnym miejscem do rozwoju dla 23-letniego bramkarza.

  • Gianluigi Donnarumma latem ubiegłego roku zamienił Milan na PSG
  • Zdaniem Arrigo Sacchiego włoski bramkarz popełnił błąd
  • Doświadczony szkoleniowiec jest także przekonany, że reprezentant Włoch szybko podniesie się po popełnionym ostatnio błędzie

Sacchi o decyzji Donnarummy

W ostatnich dniach na Donnarummę, który do PSG trafił latem ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu, spadła fala krytyki ze strony mediów i kibiców. Jest to oczywiście związane z fatalnym błędem popełnionym przez bramkarza reprezentacji Włoch w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. W jego wyniku Królewscy doprowadzili do wyrównania.

– Popełnił błąd, wybierając pieniądze. Powiedziałem to również jego ojcu i matce ubiegłego lata tutaj, w Milano Marittima. Powinien był zostać w Milanie. Nie tyle z wdzięczności, ale dlatego, że było to idealne miejsce do rozwoju – powiedział Sacchi w wywiadzie udzielonym Corriere della Sera.

– Nigdy nie opuszcza się miejsc, w których czuje się dobrze. Ale on pozostaje wielkim mistrzem. Znam go od czasów, gdy był jeszcze dzieciakiem, w młodzieżowej reprezentacji. Jeszcze się podniesie – dodał były selekcjoner reprezentacji Włoch.

W obecnym sezonie mistrz Europy z ubiegłego roku rozegrał tylko 18 spotkań w barwach PSG.

Zobacz także: Milan szuka wzmocnień do środka pola

Komentarze

Na temat ““Popełnił błąd, wybierając pieniądze”