Pomocnik wróci do Turynu po nieudanej przygodzie w Premier League

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Weston McKennie zaliczył nieudane wypożyczenie do Leeds United. Pomocnik nie pomógł drużynie uniknąć spadku z Premier League, stając się przy tym obiektem drwin ze strony kibiców. Latem Amerykanin wróci do Turynu.

  • Weston McKennie zimą został wypożyczony do Premier League
  • Leeds United zapewniło sobie opcję wykupu, lecz z niej nie skorzystało
  • Amerykanin wróci do Juventusu, który spróbuje sprzedać go do innego zespołu

Amerykanin nie podbił Wysp Brytyjskich

Zagrożone spadkiem Leeds United w styczniu przeprowadziło kilka transferów, które miały wznieść zespół na wyższy poziom. Za najciekawszy ruch uważano wypożyczenie z Juventusu Westona McKenniego, który miał stać się liderem środka pola.

Amerykanin w trakcie swojego półrocznego pobytu w Anglii zagrał w dwudziestu spotkaniach, jednak nie zachwycił swoimi umiejętnościami kibiców. Pomimo niezaprzeczalnych chęci, nie pomógł również Leeds United utrzymać się w Premier League.

Spadek do Championship sprawia, że Pawie nie skorzystają z opcji definitywnego wykupu (w wysokości 35 milionów euro) i odeślą latem McKenniego do Turynu.

Amerykanin nie wykorzystał swojej szansy na poprawę notowań, a Juventus nie zamierza wiązać z nim przyszłości. W najbliższym okienku wznowione zostaną prace nad jego definitywną sprzedażą. Kontrakt McKenniego ze Starą Damą obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również: Giroud nie myśli o końcu kariery. “Jestem zdeterminowany”

Komentarze