Gwiazda reprezentacji Maroka blisko Napoli

Azzedine Ounahi
Azzedine Ounahi Pressfocus

Azzedine Ounahi zdobył sporą rozpoznawalność dzięki udanym występom podczas mundialu w Katarze. Pomocnik znalazł się na radarze wielu silnych europejskich drużyn i w trakcie zimowego okienka transferowego niemal na pewno zmieni pracodawcę. Daniele Longo przekazał, że Napoli przygotowało ofertę za Marokańczyka.

  • Azzdeine Ounahi zrobił wrażenie swoimi występami na mundialu w Katarze
  • Marokańczyk jest zdecydowany na odejście z Angers
  • Napoli jest bliskie porozumienia z czerwoną latarnią Ligue 1

Napoli szykuje spore wzmocnienie na przyszły sezon

Gdyby nie Mistrzostwa Świata w Katarze, Azzedine Ounahi mógłby dla świata piłki nożnej wciąż pozostawać anonimowym pomocnikiem dla szerszego grona odbiorców. Zawodnik ostatniego w tabeli Ligue 1 Angers znakomicie spisywał się na mundialu, a reprezentacja Maroka zajęła najwyższe w historii, czwarte miejsce.

Pomocnikiem momentalnie zainteresowały się wielkie marki, na czele z FC Barceloną i Leicester City. Duma Katalonii z powodu problemów finansowych wykluczyła zimą transfer Marokańczyka, któremu zależy na opuszczeniu Angers. Daniele Longo przekazał w czwartek, że 22-latek może niedługo trafić do Napoli.

Angers domaga się 20 milionów euro za Ounahiego, a Napoli jest w nieustannym kontakcie z drużyną z Ligue 1. Marokańczyk może zostać przez Błękitnych kupiony i wypożyczony do końca sezonu z powrotem do Angers. Poza ekipą z Neapolu pomocnikiem mocno interesują się również Olympique Lyon i Leicester City. 

Z Napoli rozstanie się natomiast Diego Demme, który ma ofertę z Adany Demirspor. Defensywny pomocnik wolałby przenieść się do Bundesligi, jednak oferta ze strony tureckiego klubu jest atrakcyjna, a zespół potrzebuje zastrzyku gotówki.

Komentarze