Inter Mediolan rozstał się ze zbędnym pomocnikiem

Roberto Gagliardini
Roberto Gagliardini Imago/Piccirillo

Roberto Gagliardini w ubiegłym sezonie pełnił w Interze Mediolan rolę rezerwowego, co skłoniło go do rozważenia odejścia. Kontrakt z zawodnikiem podpisała AC Monza, o czym klub poinformował w poniedziałek. 

  • Roberto Gagliardini nie mógł liczyć na stałe miejsce w wyjściowym składzie Interu Mediolan
  • Włoch postanowił po sześciu latach rozstać się z Nerazzurrimi
  • Pomocnik szybko znalazł zatrudnienie w Monzie, która podpisała z nim roczny kontrakt

Gagliardini zamienił Inter na Monzę

W ostatnich sezonach w Interze Mediolan Roberto Gagliardini pełnił rolę rezerwowego. Włoch nie był w stanie przebić się na stałe do wyjściowego składu, dlatego też postanowił rozstać się z Nerazzurrimi. Szybko znalazł jednak nowego pracodawcę.

29-latek podpisał kontrakt z Monzą, która w ubiegłym sezonie prezentowała się powyżej oczekiwań. Beniaminek w cuglach zapewnił sobie utrzymanie w Serie A, kończąc kampanię na 11 pozycji. Władze Monzy postanowiły przede wszystkim zadbać o to, żeby utrzymać kadrę, a w następnej kolejności postarać się o transfery.

Gagliardini z nowym zespołem podpisał tylko roczny kontrakt z opcją przedłużenia współpracy przy spełnieniu odpowiednich warunków. Jego licznik występów dla Interu Mediolan zamknął się na 190 meczach. Dorobek Włocha to 16 goli i dziewięć asyst.

Czytaj również: Inter stoczy bój z Juventusem o szwedzkiego defensora

Komentarze