Kolejny reprezentant Polski zasili szeregi Spezii

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski Pressfocus

Wszystko wskazuje na to, że polska kolonia w Spezii wkrótce się powiększy. Gianluca Di Marzio przekazał w środę, że bliski przenosin do klubu z La Spezii jest Szymon Żurkowski. Reprezentant Polski opuści tym samym wreszcie Fiorentinę.

  • Szymon Żurkowski od dłuższego czasu liczył na odejście z Fiorentiny
  • Zdaniem włoskich mediów reprezentant Polski ma trafić do Spezii
  • Jeszcze w środę możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu

Żurkowski wreszcie uwolni się od Fiorentiny

Szymon Żurkowski w obecnym sezonie niejako jest niewolnikiem Fiorentiny. Reprezentant Polski liczył, że latem uda mu się zmienić klub, ale tak się nie stało. W efekcie tego pomocnik pozostał w Violi, gdzie kompletnie nie liczył się w planach trenera Vincenzo Italiano. 

Żurkowski łączony był od dłuższego czasu z odejściem z Fiorentiny, co jak wskazuje Gianluca Di Marzio może się stać już w najbliższych dniach. 25-latek zdaniem włoskiego dziennikarza jest o krok od przenosin do Spezii. Oficjalne ogłoszenie transferu jest już jedynie kwestią godzin.

W Spezii grają już Jakub Kiwior, Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Szymon Żurkowski może zostać zatem już czwartym reprezentantem Polski, który zasili barwy Orzełków. 25-latek przeniesie się do ligowego rywala Fiorentiny za 3,2 miliona euro. Do tego może dojść bonus wysokości 200 tysięcy euro. 

Żurkowski przejdzie testy medyczne i zwiąże się ze Spezią umową do 30 czerwca 2026 roku. W nowej drużynie będzie mógł liczyć na więcej minut, aniżeli miało to miejsce we Fiorentinie. Pomocnik w tym sezonie rozegrał jedynie cztery mecze.

Komentarze