Wypożyczony pomocnik Napoli chwalony przez trenera

Tanguy Ndombele
Tanguy Ndombele Pressfocus

Jeszcze do niedawna wydawało się, że szanse na wykupienie Tanguya Ndombele przez Napoli są nikłe. Luciano Spaletti chwali jednak mocno zawodnika i niewykluczone, że będzie optował za jego pozostaniem.

  • Tanguy Ndombele został wypożyczony na rok z Tottenhamu do Napoli
  • Francuz głównie melduje się na murawie z ławki rezerwowych
  • Luciano Spaletti w ostatnim wywiadzie mocno chwalił pomocnika

Spaletti wystawił Ndombele piękną laurkę

Tottenham zdecydował się na początku sezonu wypożyczyć Tanguya Ndombele do Napoli. Francuz został już skreślony przez Koguty, a trener Antonio Conte nie planował stawiać na niego. W ekipie Błękitnych pomocnik dogrywa głównie rolę rezerwowego, przez co szanse na wykupienie go oceniane były na nikłe.

W ostatniej rozmowie z mediami trener Luciano Spaletti chwalił mocno pomocnika. Pokusił się nawet o stwierdzenie, że będąc trenerem Tottenhamu, zatrzymałby go w zespole.

– Ndombele to wyjątkowo silny zawodnik. Z początku nie znałem go zbyt dobrze i pojawiła się we mnie wątpliwość, dlaczego Tottenham postanowił się go pozbyć. Na podstawie tego, co widziałem, jak Milan grał z Tottenhamem, to ja bym go zostawił w zespole – stwierdził Włoch. 

– To ktoś z kim uwielbiam współpracować podczas treningów. To też człowiek o niezwykle miłym usposobieniu, ale do tego bardzo silny. We współczesnym futbolu takie cechy, jak właśnie siła są niezwykle ważne. On to ma, do tego jest silnikiem napędowym drugiej linii, ma technikę i wizję gry. Dostrzega luki tworzące się na boisku. Lubię go – dodał trener Napoli.

Napoli może wykupić Tanguya Ndombele za 30 milionów euro. Mimo wielu ciepłych słów ze strony Luciano Spalettiego, nic nie wskazuje na to, żeby pomocnik miał zostać wykupiony.

Komentarze