Pomocnik Milanu może przedłużyć kontrakt

Ismael Bennacer
Ismael Bennacer fot. PressFocus

Ismael Bennacer według najnowszych doniesień mediów jest gotowy na to, aby parafować nową umowę z Milanem. Aktualny kontrakt zawodnika wygasa z końcem czerwca 2024 roku i wciąż nie została podjęta decyzja w jego sprawie.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Ismaela Bennacera
  • Chętnych na pozyskanie reprezentanta Algierii nie brakuje
  • La Gazzetta dello Sport podaje, że AC Milan chce przedłużyć umowę z zawodnikiem

Rossoneri nie chcą żegnać Bennacera

Ismael Bennacer trafił do ekipy ze Stadio San Siro w sierpniu 2019 roku z Empoli. Suma transakcji wyniosła wówczas 17,2 miliona euro.

La Gazzetta dello Sport podało, że sternicy AC Milan są gotowi na to, aby parafować nowy kontrakt z reprezentantem Algierii. Nowa umowa miałaby obowiązywać do 2027 roku. Jednocześnie 25-latek mógłby liczyć na podwyżkę. Pensja zawodnika miałaby wzrosnąć do 3,8 miliona euro rocznie.

Bennacer w tej kampanii wystąpił łącznie w 21 meczach, w których zdobył jedną bramkę. Ponadto na koncie piłkarza znalazła się jedna asysta. Zanim Bennacer trafił do teamu z Mediolanu, to występował oprócz Empoli także w Arsenalu, czy Tours.

Milan plasuje się obecnie na drugiej pozycji w tabeli ligi włoskiej, legitymując się dorobkiem 33 punktów. Drużyna Stefano Pioliego traci aktualnie osiem oczek. Rossoneri pierwsze spotkanie po przerwie świąteczno-noworocznej rozegrają już 4 stycznia, gdy zmierzą się na wyjeździe z Salernitaną. Kilka dni później mediolańczycy zmierzą się natomiast z Romą.

Czytaj więcej: Inter Mediolan zainteresowany reprezentantem Holandii

Komentarze