Pomocnik Milanu blisko nowej umowy

Ismael Bennacer
Ismael Bennacer fot. PressFocus

Ismael Bennacer jest gotowy do podpisaniu nowego kontraktu z Milanem. Reprezentant Algierii już wcześniej uzgodnił warunki kontraktu.

  • Ismael Bennacer jest zdecydowany na kontynuowanie kariery we Włoch
  • AC Milan ma przedłużyć umowę z 25-latkiem
  • Reprezentant Anlgierii właśnie rozgrywa czwarty sezon w szeregach Rossonerich

Bennacer do 2027 roku w Milanie?

Ismael Bennacer trafił do Milanu w 2019 roku z Empoli za ponad 17 milionów euro. Aktualny kontrakt 25-latka obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem już w przestrzeni medialnej pojawiły się głosy, że zawodnik jest zdecydowany na kontynuowanie kariery w ekipie z San Siro.

TuttoMercatoWeb przekonuje, że Bennacer jest gotowy do parafowania nowego kontaktu, który ma obowiązywać do 2027 roku. Piłkarz w zespole z Mediolanu będzie zarabiał rocznie 4,2 miliona euro plus 300 tysięcy euro w formie bonusów. W porozumienia zawodnika z Czerwono-czarnymi ma być również zawarta klauzula odstępnego, wynosząca 50 milionów euro. Ma być jednak dostępna dopiero od lata 2024 roku.

Prawnicy pracują aktualnie nad sfinalizowaniem pozostałych szczegółów, a 25-latek ma zamiar w najbliższych godzinach złożyć podpis pod kontaktem.

W tym sezonie Bennacer wystąpił w 23 spotkaniach. Strzelił w nich jednego gola i zanotował jedną asystę. Okazję na poprawę tego bilansu będzie miał już w najbliższą sobotę, gdy Rossoneri zmierzą się na wyjeździe z Lecce. Mecz zacznie się o godzinie 18:00.

Czytaj więcej: “Milan sam utrudniał sobie życie”

Komentarze