Lazio odrzuciło ofertę od Al Duhail za pomocnika

Luis Alberto
Luis Alberto Imago/Fabio Fagiolini

Ekspansja klubów z Arabii Saudyjskiej na rynku transferowym dosięgnęła również Lazio Rzym. Gianluca Di Marzio przekazał, że Orły otrzymały ofertę od Al Duhail za Luisa Alberto. Wicemistrz Włoch mimo sprzeciwu agentów piłkarza postanowił ją odrzucić. 

  • Do Lazio wpłynęła oferta za Luisa Alberto opiewająca na 12 milionów euro od Al Duhail
  • Orły oczekują za swojego pomocnika przynajmniej 20 milionów euro
  • Al Duhail gotowe jest podwyższyć swoją ofertę, natomiast Maurizio Sarri wolałby pozostania Hiszpana w drużynie

Niepewna przyszłość Luisa Alberto w Lazio

Kluby z Arabii Saudyjskiej już od końcówki sezonu 2022/23 przeszły do transferowej ofensywy na rynku europejskim. Niemal codziennie pojawiają się informacje o kolejnych klubach z Bliskiego Wschodu negocjujących z gwiazdami. 

Do Lazio w ostatnich dniach wpłynęła oferta od Al Duhail za Luisa Alberto. Jej szczegóły zdradził Gianluca Di Marzio. Klub z Arabii Saudyjskiej zaoferował 12 milionów euro, plus 3 miliony w bonusach za pomocnika. Wicemistrzowie Włoch odrzucili jednak propozycję.

Odpowiedź kierownictwa Orłów nie spodobała się przedstawicielom Hiszpana. Ci optowali za tym, żeby 30-latek przeniósł się do Arabii Saudyjskiej. Oferta dla pomocnika wynosiła 8 milionów euro za sezon gry. 

Lazio gotowe byłoby sprzedać Luisa Alberto za 20 milionów euro. Przedstawiciele Al Duhail mogliby podwyższyć swoją ofertę, jednocześnie oferując jednak zawodnikowi niższą pensję. Maurizio Sarri liczy na zawodnika, dlatego Lazio postara się przedłużyć z nim umowę. Na ten moment żaden scenariusz nie jest wykluczony. 

Przeczytaj: Lazio wyprzedziło konkurencję. Finalizuje transfer gwiazdy Serie A

Komentarze