Pomocnik Juventusu kuszony przez Atletico. Możliwa wymiana

Rodrigo Bentancur
Rodrigo Bentancur PressFocus

Atletico Madryt byłoby gotowe wymienić Saula Nigueza na Rodrigo Bentancura – donosi hiszpańska Marca. Triumfatorzy rozgrywek La Liga muszą wzmocnić drugą linię, a wielkim zwolennikiem pozyskania Urugwajczyka jest trener Diego Simeone.

  • Rodrigo Bentancur ma za sobą udany sezon, czym przykuwa uwagę innych klubów.
  • Atletico szuka wzmocnień drugiej linii, a gracz Juventusu znalazł się na liście życzeń Diego Simeone.
  • Mistrzowie Hiszpanii rozważają wymianę i oddanie do Turynu Saula Nigueza.

Juventus przegrał rozgrywki Serie A i odpadł przedwcześnie z Ligi Mistrzów. Sam Rodrigo Bentancur może jednak zaliczyć sezon do całkiem udanych. Rozegrał w nim 45 meczów, w tym 33 w rozgrywkach ligowych.

Aktualna umowa Urugwajczyka wygasa dopiero latem 2024 roku, ale nie jest powiedziane, że zostanie do tego czasu w Turynie. Zwłaszcza, że kusić ma go Atletico Madryt. Zdaniem dziennika Marca mistrzowie Hiszpanii spróbują wyciągnąć go z Juventusu już latem.

Atletico gotowe na wymianę z Juve

Pewne jest to, że działacze Starej Damy nie oddaliby go za małe pieniądze. W grę wchodzić miałaby kwota w granicach 45 milionów euro.

Inne rozwiązanie to wymiana piłkarzy. Atletico byłoby podobno gotowe oddać w drugą stronę Saula Nigueza. Gracz ten od dłuższego czasu znajduje się na celowniku włoskiego klubu. Wiele w tej sprawie powinno wyjaśnić się w ciągu kolejnych tygodni.

Czytaj także: Andrea Pirlo nie jest już trenerem Starej Damy

Komentarze

Na temat “Pomocnik Juventusu kuszony przez Atletico. Możliwa wymiana