Pomocnik Juventusu dołączy do Liverpoolu

Arhur Melo
Arhur Melo fot. PressFocus

Juventus wypożyczy Arthura Melo do Liverpoolu, przekazał dziennikarz Gianluca Di Marzio na Twitterze. Zawodnik dzisiaj ma udać się do Wielkiej Brytanii, aby przejść testy medyczne i sfinalizować kwestie związane ze zmianą klubu.

  • Niespodziewany transfer jest finalizowany tuż przed zamknięciem letniego mercato
  • Dziennikarz Gianluca Di Marzio przekazał, że Arthur Melo trafi do Liverpoolu z Juventusu
  • Brazylijczyk do ekipy z Anfield Road zostanie wypożyczony

Arthur Melo zamienia Juventus na Liverpool

Juventus nie ukrywał, że nie wiąże przyszłości z Arthurem Melo. Po tym, jak Starą Damę wzmocnił Leandro Paredes, wydawało się kwestią czasu, kiedy Brazylijczyk zmieni barwy klubowe. To właśnie się dzieje.

Dziennikarz Gianluca Di Marzio przekazał, że Arthur Melo ma zostać wypożyczony do Liverpoolu. Angielski klub jednocześnie nie będzie miał opcji wykupienia zawodnika na stałe. Oficjalnie ogłoszenie transferu ma mieć miejsce wieczorem.

Zobacz także:

26-letni trafił do Juve w 2020 roku za 76 milionów euro z FC Barcelony. W ekipie z Turynu zawodnik wystąpił jak na razie w 63 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Obecna umowa piłkarza ze Starą Damą obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Jeśli nie zdarzy się nic nie przewidzianego, to Arthur Melo będzie rywalizował o miejsce w składzie między innymi z Fabinho. The Reds plasują się obecnie na piątym miejscu w tabeli Premier League, legitymując się dorobkiem ośmiu punktów na koncie.

Czytaj więcej: Żurkowski może powiekszyć polską kolonię w Spezii

Komentarze

Comments 4 comments

Genialny transfer Juve, biorąć pod uwagę doniesienia, że Liverpool pokryje 100% pensji Arthura.
A Arthur też swoje pogra, przy obecnej sytuacji kadrowej w pomocy Liverpoolu pograłby nawet Mirosław Szymkowiak.