Pomocnik Chelsea zdecydowany na przeprowadzkę do Serie A

Ruben Loftus-Cheek
Ruben Loftus-Cheek fot. Imago / Graham Hunt

Ruben Loftus-Cheek to kolejny zawodnik z Chelsea, który wkrótce może zakotwiczyć w Serie A. La Gazzetta dello Sport podaje, że zawodnik otrzymał zielone światło od klubu na to, aby zasilić szeregi AC Milan.

  • AC Milan pracuje już nad wzmocnieniami
  • La Gazzetta dello Sport przekonuje, że do Rossonerich może trafić Ruben Loftus-Cheek
  • 27-letni piłkarz może być kolejnym po Tammy Abrahamie, który zdecyduje się na zamianę Premier League na Serie A

AC Milan może wzmocnić się kosztem klubu z Premier League

Ruben Loftus-Cheek to zawodnik, który już wyraził chęć spróbowania swoich sił w nowym klubie. Przede wszystkim ma zamiar regularnie grać.

La Gazzetta dello Sport przekazało, że Loftus-Cheek może wylądować w Serie A. AC Milan chce przeznaczyć na transakcję mniej więcej 15 milionów euro, a sam zawodnik wyraził już gotowość na zmianę barw klubowych.

27-letni piłkarz ma kontrakt ważny z klubem ze Stamford Bridge do końca czerwca 2024 roku. W związku z tym zbliżającej się okno transferowe może być dla Chelsea jedną z ostatnich okazji na to, aby zarobić na transferze piłkarza.

Loftus-Cheek ma za sobą sezon Premier League, w którym rozegrał 25 spotkań. Zaliczył w nich jedną asystę. Te Blues zakończyli rozgrywko ligowe na 12. miejsce w tabeli. AC Milan natomiast na kolejkę przed końcem rozgrywek we Włoszech zajmuje czwartą pozycję.

Czytaj więcej: Nie tylko Kamada. Milan pracuje nad drugim transferem

Komentarze