Pomocnik chce zostać w Rzymie. Umowa kwestią czasu

Nemanja Matić
Nemanja Matić PressFocus

Nemanja Matić na tyle dobrze czuje się w Rzymie, że chce zostać tutaj na co najmniej kolejny rok. Kontrakt Serba z Romą wygasa wraz z końcem sezonu, ale oficjalne potwierdzenie jego przedłużenia to tylko kwestia czasu.

  • Nemanja Matić w lecie zamienił Manchester United na AS Romę
  • Serbski pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku
  • W jego umowie istnieje opcja przedłużenia o 12 miesięcy

Matić bliski pozostania na Stadio Olimpico

Nemanja Matić w lecie zakończył swoją przygodę z Manchesterem United i przeniósł się do Serie A. Serbski pomocnik związał się z AS Romą. Były zawodnik Chelsea podpisał kontrakt tylko do 30 czerwca 2023 roku, ale wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie będzie zakładał tę samą koszulkę.

Mierzący 1,94 m 48-krotny reprezentant Serbii jest ważnym ogniwem Giallorossich. W trwających rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej na Półwyspie Apenińskim Matić rozegrał 23 spotkania, strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. Dodatkowo zaliczył siedem meczów w Lidze Europy i dwa starcia w Coppa Italia.

34-latek nie zamierza zmieniać miejsca pracy, co chcą wykorzystać Wilki. Klub dysponuje opcją przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy i jak informuje Nicolo Schira, już niedługo powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie kontynuacji tej znakomicie układającej się relacji, przynajmniej do czerwca 2024 roku.

Komentarze