Juventus wytypował potencjalnego następcę Paula Pogby

Thomas Partey
Thomas Partey Imago/David Klein

Paul Pogba, który nie przeszedł próby antydopingowej został na razie zawieszony w prawach zawodnika przez Juventus. Władze Starej Damy poszukują już na rynku możliwego następcy dla pomocnika. Według dziennikarzy La Repubblica klub rozważa kandydaturę Thomasa Parteya. 

  • Paul Pogba został zawieszony w związku z oblaniem testów antydopingowych, które wykazały u niego podwyższony poziom testosteronu
  • Juventus rozważa rozwiązanie kontraktu z Francuzem i szuka jego następcy
  • Według włoskich mediów Stara Dama może postarać się o pozyskanie Thomasa Parteya

W Turynie wraca temat Thomasa Parteya

Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Paul Pogba w najbliższym czasie pojawił się na boisku. Kontrola antydopingowa po meczu z Udinese Calcio wykazała u reprezentanta Francji podwyższony sztucznie poziom testosteronu. Pomocnikowi grozi nawet czteroletnie zawieszenie, a Juventus rozważa przedwczesne rozwiązanie z nim kontraktu. 

Władze Starej Damy debatują już, kim zastąpić 30-latka. Klub przeczesuje rynek transferowy, a dziennikarze La Repubblica przekazali pierwszą poważniejszą kandydaturę. Ich zdaniem Juventus bierze pod uwagę transfer Thomasa Parteya. 

O Ghańczyka Stara Dama starała się już latem, jednak negocjacje z Arsenalem nie powiodły się po jej myśli. Sam zawodnik wyrażał wówczas zainteresowanie przenosinami. Rozwiązanie kontraktu Pogby pozwoliłoby Juve zaoszczędzić sporo pieniędzy. Te klub mógłby przeznaczyć na pozyskanie gracza Kanonierów.

Zobacz także: Juventus może zdecydować się na rozwiązanie kontraktu z Pogbą

Komentarze