Polski talent na celowniku ekipy z Serie A

Mateusz Kowalski
Mateusz Kowalski PressFocus

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, że Mateusz Kowalski już w styczniu może trafić do Serie A. Utalentowanym zawodnikiem interesują się dwie drużyny z Włoch, a blisko finalizacji porozumienia z Jagiellonią Białystok ma być Udinese.

  • Mateusz Kowalski może zamienić Ekstraklasę na Serie A
  • 17-latek znalazł się na celowniku Parmy, która aktualnie gra w Serie B, i Udinese
  • Klub ze Stadio Friuli miał już złożyć oficjalną ofertę

Kowalski zagra w Serie A?

Mateusz Kowalski to wychowanek Jagiellonii Białystok. 17-latek w tym sezonie Ekstraklasy wystąpił w 11 meczach i strzelił dwa gole. Mierzący 1,95 m napastnik pokonał golkipera Piasta i skierował piłkę do siatki warszawskiej Legii. Jego znakomite warunki fizyczne i świetna dyspozycja w bieżących rozgrywkach zwrócił uwagę kilku europejskich ekip, w tym dwóch drużyn z Półwyspu Apenińskiego.

Najbardziej konkretne zainteresowanie usługami nastolatka wyraża Udinese, twierdzi Tomasz Włodarczyk. Ekipa Zebrette zapłaci za Kowalskiego milion euro. Wydaje się, że transfer może dojść do skutku już w styczniu. Strony aktualnie mają negocjować ewentualne bonusy i warunki kontraktu zawodnika. Ofertę złożyła też Parma, ale Crociati raczej nie będą w stanie wyrwać snajpera i ten ostatecznie zagra na Stadio Friuli.

Komentarze