Znamy pierwszego beniaminka Serie A. To zespół Polaka

Frosinone Calcio
Frosinone Calcio PressFocus

Frosinone Calcio zapewniło sobie bezpośredni awansu do Serie A na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Serie B. Zespół prowadzony przez Fabio Grosso zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 71 punktów i przewagą czterech “oczek” nad drugą Genoa. W zespole nowego beniaminka wysypuje Polak – Przemysław Szymiński.

  • Frosinone awansowało do Serie A po czterech latach przerwy
  • Awans zapewniło pokonanie Regginy 3:1
  • W zespole występuje Przemysław Szymiński

Pierwszy beniaminek Serie A znany

Ekipa Frosinone awansowała do włoskiej Serie A po czterech latach przerwy. Ostatni pobyt na najwyższym szczeblu rozgrywkowym “Kanarki” zaliczyły w sezonie 2018/19, kiedy to spadły, zajmując 19. miejsce w tabeli. Podobnie było w kampanii 2015/16. Teraz jednak klub i kibice mają nadzieję, że historia potoczy się inaczej. Jednym z autorów sukcesu drużyny jest trener, 45-letni Fabio Grosso, były znakomity środkowy obrońca i mistrz świata z 2006 roku.

Obecnie w drużynie Frosinone występuje również Przemysław Szymiński. 28-letni środkowy obrońca od kilku lat występuje na boiskach Serie B, a od 2019 roku jest związany ze swoją obecną ekipą. W tym sezonie były piłkarz m.in. Wisły Płock i Palermo zaliczył 15 występów i zanotował jedną bramkę.

Czytaj więcej: Paulo Sousa zatrzymał Napoli, Milik przełamał się w Bologni [WIDEO]

Komentarze