Polski napastnik łączony z transferem do Serie A

Adrian Benedyczak
Adrian Benedyczak Pressfocus

Parma, którą reprezentuje Adrian Benedyczak zostaje w Serie B na nowy sezon. Polski napastnik może jednak trafić do klubu grającego w Serie A.

  • Adrian Benedyczak spisał się dobrze w swoim pierwszym sezonie na Półwyspie Apenińskim
  • Polak strzelił kilka goli do Parmy
  • Od przyszłego sezonu możemy go oglądać już w Serie A

Mała polska kolonia w Bolonii?

Rok temu Adrian Benedyczak zdecydował się na odważny krok. Napastnik Pogoni, dla której strzelił trzy gole w Ekstraklasie, postanowił wyjechać za granicę. Młody napastnik zamienił Szczecin na Parmę. Włoski klub zapłacił za niego dwa miliony euro.

W szatni nowego klubu Benedyczak spotkał między innymi znacznie bardziej doświadczonych kolegów. Między innymi: Gianluigiego Buffona, Danilo, czy Gorana Pandeva. Polak odnalazł się jednak dobrze. Wystąpił 32 razy, przebywając na boisku przez prawie 1700 minut. W tym czasie strzelił sześć goli oraz zaliczył jedną asystę.

Benedyczak ma za sobą niezły sezon. Tego o sobie nie może powiedzieć Parma, która nie zdołała wrócić do włoskiej elity. W Serie B straciła dziewięć punktów do strefy barażowej. Mimo tego polskiego napastnika od przyszłej kampanii możemy oglądać w Serie A.

21-latek znalazł się na celowniku klubu, który ma swoich szeregach już dwóch Polaków (Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego). Bologna, bo o niej mowa, jest zainteresowana sprowadzeniem Benedyczaka. W zespole tym rywalem 21-latka byłby między innymi Marko Arnautovic. Polski snajper przez portal Transfermarkt wyceniany jest na dwa miliony euro. Tyle Pogoni zapłaciła Parma, więc włoski klub zapewne oczekiwałby więcej pieniędzy od ekipy z Bolonii.

Czytaj także: Gwiazda Udinese negocjuje przenosiny do Napoli

Komentarze