Reprezentant Polski zaoferowany Salernitanie

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Pressfocus

Jeszcze tydzień temu przyszłość Arkadiusza Milika w Olympique Marsylia nie była pewna. Polak był skonfliktowany z trenerem Jorge Sampaolim i rozważał odejście. Finalnie z posady zrezygnował Argentyńczyk, a oznaczać to może pozostanie napastnika na Stade Velodrome. Dyrektor sportowy Salernitany przyznał podczas konferencji prasowej, że Polak był zaoferowany Konikom Morskim.

  • Z uwagi na konflikt z trenerem Arkadiusz Milik rozważał odejście z Olympique Marsylia
  • Jorge Sampaoli nieoczekiwanie zrezygnował z posady trenera wicemistrzów Francji
  • Jak przekazał dyrektor sportowy Salernitany, jakiś czas temu Milik został zaoferowany ekipie Koników Morskich

Milik mógł obrać zaskakujący kierunek

Wiadomość o rezygnacji Jorge Sampaoliego z posady trenera Olympique Marsylii mogła zostać przyjęta z ulgą przez Arkadiusza Milika. Polak był skonfliktowany z byłym już szkoleniowcem Marsylczyków i miał nawet w trakcie ostatniego sezonu postawić ultimatum władzom klubu. Napastnik zapowiedział, że w przypadku pozostania Sampaoliego na stanowisku, on sam zdecyduje się na odejście. 

Argentyńczyk w tym tygodniu postanowił zrezygnować z prowadzenia ekipy wicemistrzów Francji, co francuskie media przyjęły ze sporym zdziwieniem. Wpływ na decyzję Argentyńczyka miało nie tylko zapewnienie dyrekcji klubu o nietykalności Milika, lecz również jego działania na rynku transferowym.

Morgan de Sanctis na konferencji prasowej po objęciu posady dyrektora sportowego Salernitany przyznał, że jakiś czas temu Arkadiusz Milik został zaoferowany klubowi z Salerno. 

– Bez problemu mogę powiedzieć, że nie rozmawiam z Driesem Mertensem i Edinsonem Cavanim. Andrea Pinamonti wciąż się zastanawia, więc należy to uszanować. Arkadiusz Milik został nam zaproponowany – stwierdził Włoch. 

Wiadomość o możliwym transferze Milika do ekipy Koników Morskich są dość zaskakujące. W mediach panowało przekonanie, że jeśli Polak miałby odejść z Marsylii, to tylko do innego klubu, który rywalizuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na ten moment wydaje się, że wobec odejścia Sampaoliego, 28-latek pozostanie we Francji na kolejny sezon.

Przeczytaj również: AC Milan rusza do ofensywy transferowej

Komentarze

Comments 2 comments

Nie ma co się oszukiwać Serie A to za wysokie progi dla tego pseudo napastnika.
Dla wiecznego reprezentacyjnego rehabilitanta dobry kierunek to kraje arabskie, Chiny ewentualnie Turcja lub Grecja.