Polak błysnął formą na zapleczu Serie A

Filip Jagiełło w barwach Genoi
Filip Jagiełło w barwach Genoi Pressfocus

W sobotnie popołudnie Brescia pokonała na Stadio Mario Rigamonti 3:1 Spal. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Filip Jagiełło.

Polak ważnym ogniwem drużyny

Sezon 2020/2021 w Serie B zbliża się do końca. Wkrótce poznamy zatem zespoły, które wywalczą awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. O promocję na wyższy szczebel stara się Brescia. Klub z północy Włoch przed sobotnim spotkaniem u siebie ze Spal miał na swoim koncie 44 punkty. Potyczka ta była dosyć wyrównana, chociaż do przerwy Brescia prowadziła 1:0. Druga odsłona również obfitowała w emocje. Grający na pozycji pomocnika Filip Jagiełło pojawił się na murawie w 69. minucie przy stanie 2:1 dla jego ekipy. Gracz wypożyczony z Genoi siedem minut później wpisał się na listę strzelców i zapewnił Brescii triumf 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu, zespół Polaka wciąż ma szanse na awans do Serie A. Zajmuje bowiem dziesiąte miejsce i do strefy barażowej traci ledwie dwa oczka. W sobotnie popołudnie na boisku zobaczyliśmy również drugiego Polaka. Jakub Łabojko wstał z ławki rezerwowych i otrzymał od trenera nieco ponad dziesięć minut gry. Były piłkarz Śląska Wrocław pełni w drużynie funkcję zmiennika.

Filip Jagiełło to istotne ogniowo w układance szkoleniowca, którym jest Pep Clotet. Hiszpan regularnie umieszcza bowiem Polaka w wyjściowej jedenastce, a ten odpłaca mu się dobrymi występami. Rozegrał 31 meczów w Serie B i strzelił sześć goli. Ponadto może pochwalić się czterema asystami.