Polacy bez trenera. Jest potencjalny następca

Luca Gotti
Luca Gotti Pressfocus

Broniąca się przed spadkiem z Serie A Spezia, zwolniła swojego trenera. Gianluca Di Marzio wskazał kto ma zostać nowym szkoleniowcem tego klubu.

  • Spezia zdecydowała się zmienić trenera
  • W klubie nie pracuje już Luca Gotti
  • Gianluca Di Marzio poinformował kto może go zastąpić

Polski kwartet będzie miał nowego trenera

Spezia to od pewnego czasu klub bliski polskim kibicom. Jego barwy reprezentuje bowiem aż czterech naszych rodaków. Najdłużej Spezię reprezentuje Arkadiusz Reca. Minionego lata zespół wzmocnił Bartłomiej Drągowski. Zimą do tej dwójki dołączyli Szymon Żurkowski i Przemysław Wiśniewski. Do niedawno w klubie był jeszcze Jakub Kiwior, który został sprzedany do Arsenalu.

W 2023 roku Spezia rozegrała siedem meczów ligowych. Luca Gotti i spółka pokonali jedynie Torino. Przez długi czas były to jedyne punkty wywalczone przez Spezię w nowym roku. To zmieniło się dopiero po ostatnim remisie z Empoli. Klub uznał, że przełamanie nadeszło za późno. Spezia zareagowała stanowczo.

Późnym środowym wieczorem otrzymaliśmy informację, że Luca Gotti nie jest już szkoleniowcem Spezii, która pożegnała Włocha lakonicznym komunikatem. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, przeciwko Juventusowi zespół poprowadzą Claudio Terzi i Fabrizio Lorieli. Spezia pracuje już nad zakontraktowaniem następcy Gottiego, który prowadził zespól od początku bieżącej kampanii. Nowym szkoleniowcem czterech Polaków ma zostać Leonardo Semplici. 55-latek pozostaje bezrobotny od wcześnia 2021 roku, gdy przestał odpowiadać za wyniki Cagliari.

Czytaj także: Juventus nie odpuści LE. “Brama do Ligi Mistrzów”

Komentarze