Polacy będą mieli nowego trenera. Jest porozumienie

Kamil Glik (Benevento)
Kamil Glik (Benevento) PressFocus

Benevento dwa dni temu rozstało się z Fabio Cannavaro, a przeciągu kilkunastu godzin powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera Stregonich. Za wyniki drużyny Kamila Glika i Krzysztofa Kubicy będzie odpowiadał Roberto Stellone.

  • Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Kamila Glika i Krzysztofa Kubicy
  • Za wyniki Benevento będzie odpowiedzialny Roberto Stellone
  • Włoski szkoleniowiec prowadził m.in. Frosinone i Palermo

Trener z rocznym doświadczeniem w Serie A

Nicolo Schira i Gianluca di Marzio poinformowali, że Benevento osiągnęło porozumienie z nowym szkoleniowcem i już niedługo powinno go oficjalnie zaprezentować. Stery na Stadio Ciro Vigorito obejmie Roberto Stellone. 45-letni trener od czerwca pozostawał bez pracy.

Co wiemy na temat przyszłego opiekuna Kamila Glika i Krzysztofa Kubicy? Roberto Stellone ostatnio prowadził Regginę, z którą rozstał się pod koniec czerwca. Pod jego wodzą ekipa ze Stadio Oreste Granillo rozegrała w Serie B 18 spotkań, z których wygrała siedem i siedem przegrała. Średnia Amaranto, którzy na koniec sezonu zajęli 14. miejsce na zapleczu włoskiej elity, wyniosła 1,39 pkt na mecz.

Wcześniej Stellone pracował w Ascoli, Arezzo, Palermo, Bari i Frosinone, w którym spędził aż cztery lata i zaliczył 159 pojedynków. Z Kanarkami miał przyjemność występować w Serie A, jednak przygoda z ekstraklasą trwała tylko rok.

Komentarze