Kamil Glik
Kamil Glik Pressfocus

Pojedynek beniaminków dla Crotone, samobój Glika

Crotone dosyć niespodziewanie rozgromiło Benevento 4:1 (2:0) w meczu 18. kolejki Serie A. Gospodarze mimo kompletu punktów wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale zdołali oni zmniejszyć zdecydowanie stratę do rywale. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie i zdobył bramkę samobójczą.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 5. minucie dosyć nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Wtedy to dośrodkowanie w pole karne wykonywał jeden z zawodników Crotone. Kamil Glik walczył z zawodnikiem drużyny przeciwnej i chcąc wybić centrę główką, skierował futbolówkę do własnej bramki.

Benevento stwarzało bardzo dużo okazji, ale nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. Zemściło się to w 29. minucie. Błyskawiczną kontrę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadzili piłkarze Crotone. Po paru podaniach znaleźli się w polu karnym gości, gdzie uderzeniem z bliskiej odległości do siatki trafił Simy.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, ale Crotone ponownie popisało się stuprocentową skutecznością. W 54. minucie dublet skompletował Simy. Była to kolejna bramka zdobyta po kontrze. Piłkę przechwycił jeden z piłkarzy gospodarzy i przekazał ją momentalnie do Riviere. Francuz znalazł podaniem wspomnianego już Nigeryjczyka, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

W 65. minucie Simy do swojego wspaniałego występu dopisał jeszcze asystę. Nigeryjczyk wycofał piłkę do Milosa Vulicia, który minął jednego z rywala i oddał strzał tuż sprzed linii pola karnego w kierunku dalszego słupka, zdobywając ładną bramkę.

Goście dopiero w 83. minucie zdobyli trafienie honorowe. Iago Falque zgarnął wtedy wybite dośrodkowanie z rzutu rożnego i oddał potężny strzał z woleja. Piłka odbiła się od jednego z rywali, kompletnie myląc bramkarza. Końcowy rezultat to 4:1. Dzisiaj o 20:45 zacznie się najciekawszy mecz 18. kolejki Serie A. Inter podejmie Juventus.