Juventus oficjalnie ogłosił wielki powrót!

Paul Pogba
Paul Pogba PressFocus

Juventus oficjalnie potwierdził dziś wielki powrót. Paul Pogba został zaprezentowany jako nowy zawodnik Starej Damy. Francuz podpisał czteroletni kontrakt.

  • Paul Pogba oficjalnie dołączył do Juventusu
  • Francuza rozpoczyna swoją drugą przygodę w Turynie
  • Pomocnik występował dla bianconerich w latach 2012-16

Drugie wzmocnienie Juventusu podczas letniego mercato

Powrót Paula Pogby do Juventusu był pewny już od kilku dni, gdy klub oficjalnie informował o testach medycznych francuskiego zawodnika. – Kiedy się żegnamy, po wspaniałej przygodzie przeżytej razem, w zakątku serca zawsze jest jakaś nadzieja, że ​​prędzej czy później znów się zobaczymy – czytamy na oficjalnej stronie Starej Damy.

– Z Paulem było tak po prostu. W 2016 roku nasze drogi rozeszły się po 4 niesamowitych latach. Latach, w których ten utalentowany, niespełna 20-letni Francuz zadebiutował w pierwszej drużynie, a po niespełna miesiącu strzelił pierwszego gola. Latach, w których nauczyliśmy się wstrzymywać oddech za każdym razem, gdy przymierza się do oddania strzału – czytamy dalej w oświadczeniu turyńskiego klubu.

Francuz wraca do Juventusu po sześciu latach spędzonych w Manchesterze United, jednak w tym czasie największy sukces osiągnął z reprezentacją Francji, gdy w 2018 roku sięgnął po mistrzostwo świata. W czerwcu tego roku jego umowa z Czerwonymi Diabłami wygasła, a gracz po raz drugi w karierze przeniósł się do Starej Damy jako wolny zawodnik.

Fabrizio Romano informuje, że Pogba będzie zarabiał w Turynie osiem milionów euro rocznie, a prowizja menedżerska tego transferu wyniosła około 2,5 mln euro.

Zobacz również: Alexis Sanchez bliski opuszczenia Interu Mediolan

Komentarze

Comments 8 comments

Gratulacje dla kibiców Juve!
Ta liga potrzebuje gwiazd, Juve potrzebuje mocnego pomocnika, to nie może się nie udać!
Myślę, że Inter, Juve i Milan odjadą w najbliższych sezonach reszcie stawki. I w sumie dobrze…

Nazwisko wielkie, transfery na linii Utd -> Juve -> Utd -> Juve biorąc pod uwagę koszt też na plus. Ale poczekajmy co z tego Pogby będzie.

Jak będzie grał jak przed laty w Juve albo jak w reprezentacji to super. Ale jak będzie pokazywał to co w Manchesterze to może być słabo a drugi raz już się go do United za 100 baniek nie sprzeda 😉

Cieszy mnie ten transfer. Dobrze, że piłkarz tego kalibru zasila Serie A.
Vlahovic, zdrowy Chiesa, Di Maria, wkrótce Zaniolo, a teraz Pogba, no ładnie to w ofensywie zaczyna wyglądać.
No i wazne, że dzięki przyjściu Pogby do Juve nie trafi SMS.
Pozdr.