Pogba po rozmowach z Allegrim ws. transferu do Juve

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Dziennikarz Matteo Moretto z “Relevo” poinformował na twitterze, że Paul Pogba jest już po rozmowach o swojej roli w Juventusie z Masimilliano Allegrim. Wielki powrót Francuza na Allianz Stadium wydaje się być zatem kwestią czasu.

  • Paul Pogba nie przedłuży wygasającego 30 czerwca 2022 kontraktu z Juventus FC
  • Francuskim pomocnikiem zainteresowanych jest wiele czołowych europejskich klubów
  • Największe szansa na jego angaż ma jednak Juventus FC

Znana rola Pogby w Juventusie

Paul Pogba występował w Juventus FC w latach 2012-2016. Wraz z turyńskim klubem w ciągu czterech lat wywalczył cztery mistrzostwa Włoch oraz dwa Puchary i Superpuchary Włoch. Dotarł również ze Starą Damą do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015. W 2016 r. po udanych dla siebie finałach EURO 2016 skusił się jednak na propozycje Manchester United, w którym nie potrafił przebić się do pierwszego składu w latach 2011-2012.

Jego drugi pobyt na Old Trafford również był jednak pasmem rozczarowań. Francuski pomocnik nigdy nie stał się gwiazdą MU, z którym przez ten czas triumfował tylko w Lidze Europy oraz dwukrotnie w Pucharze Ligi Angielskiej. W czerwcu Pogbie kończy się kontrakt z Czerwonymi Diabłami, którego wiadomo już, że nie przedłuży.

Na brak zainteresowania mistrz świata 2018, mimo nie najlepszej ostatnimi czasy dyspozycji, nie ma prawa narzekać. O jego usługi starają się FC Barcelona, PSG czy Real Madryt. Największe szanse na jego ponowne ściągnięcie ma jednak Juventus. Jak donosi na twitterze dziennikarz Matteo Moretto z “Relevo”, Francuz odbył już rozmowę z trenerem Massimiliano Allegrim o swojej roli w turyńskim zespole. Wciąż do dogadania są jednak kwestie finansowe. Zdaniem “La Gazetta dello Sport”, 91-krotny reprezentant Francji ma podpisać z Bianconerich trzyletnią umowę, z zarobkami rzędu 10 mln euro za sezon.

Komentarze