Pogba nie uniknął operacji. Juventus wydał komunikat

Paul Pogba
Paul Pogba Pressfocus

Paul Pogba mimo swojej niechęci musiał poddać się operacji. Juventus wciąż nie będzie mógł zatem liczyć na sprowadzonego latem francuskiego gracza.

  • Juventus ani razu nie mógł w tym sezonie skorzystać z Paula Pogby
  • Francuz pauzuje dłużej, niż początkowo prognozowano
  • Konieczna w przypadku pomocnika okazała się operacja

Juventus poinformował o operacji

Gdy w lipcu Juventus zakontraktował Paula Pogbę, zachwytom nie było końca. Turyńczycy pozyskali za darmo piłkarza, którego sześć lat wcześniej sprzedali za 105 milionów euro. W tym czasie forma Francuza uległa pogorszeniu, ale w Turynie wciąż liczyli na jego jakość.

Pogba od początku swojego drugiego pobytu w Juventusie nie zagrał jeszcze w żadnym oficjalnym meczu. Powodem były problemy zdrowotne, które wydłużały się. Po pewnym czasie wiadomo było, że aby w pełni wyleczyć uraz, pomocnik powinien przejść operację. Pogba pragnął jej uniknąć, aby nie stracić szans na udział w mundialu. Zachowawcze leczenie nie dało jednak pożądanego efektu, więc dla Francuza stało się to, co od początku było mu zalecane.

Paul Pogba przeszedł dziś wieczorem selektywną zewnętrzną artroskopową meniscektomię (wycięcie łąkotki). Operacja wykonana przez profesora Roberto Rossiego w obecności kierownika Juventus Health Manager doktora Luki Stefaniniego zakończyła się sukcesem – poinformował w oficjalnym komunikacie Juventus, który będzie musiał radzić sobie bez Francuza jeszcze przez kilka tygodni. Nie wiadomo jak długa będzie przerwa. Może ona potrwać dwa miesiące, chociaż niewykluczony jest nieco szybszy powrót na boisko.

Czytaj także: Capello: Juventus nie może tak grać

Komentarze

Comments 3 comments

Jednak szamani nie pomogli? No któż by przypuszczał.
Przez swoje zakrzywienie w bani będzie pauzował dłużej i upragnione MŚ mogą stać się jedynie marzeniem, mógł od razu pójść pod nóż i nie byłoby tej dyskusji.