Pogba musi obniżyć zarobki, jeśli chce wrócić do Juve

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Paul Pogba wciąż nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Man Utd. Tym samym wszystko wskazuje na to, że reprezentant Francji wkrótce pożegna się z gigantem Premier League. Faworytami do pozyskania piłkarza wydają się Juventus i PSG.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Paula Pogby
  • Nowe wieści na temat reprezentanta Francji przekazał dziennikarz Alfredo Pedulla
  • Rynkowa wartość 29-latek to 55 milionów euro

Juventus może zaoferować Pogbie 7-8 milionów euro rocznie

Paul Pogba ma kontrakt ważny z Man Utd tylko do końca czerwca 2022 roku. Nie milkną spekulacje związane z zainteresowanie zawodnikiem ze strony innych klubów. W mediach najczęściej słychać głosy, że piłkarz trafi do Juve lub do PSG.

Przedstawiciel Ligue 1 może na pewno zaoferować zawodnikowi atrakcyjniejsze warunki finansowe. Klub z Turynu to z kolei sprawdzone miejsce dla Pogby, który w przeszłości z powodzeniem bronił barw Juventusu.

Dziennikarz Alfredo Pedulla ujawnił, że włoski klub nie może mistrzowi świata z 2018 roku zapewnić zarobków większych niż 7-8 milionów euro na sezon. Pod tym względem PSG wydaje się, że dominuje nad Juventusem, mogąc zapewnić zawodnikowi apanaże na poziomie powyżej 10 milionów euro rocznie.

Zaletą Juve w kontekście przekonania piłkarza do transferu jest natomiast to, że Pogba zna nie tylko miasto, ale również klub. Był w nim bardzo lubiany i ceniony. Leczący aktualnie uraz łydki zawodnik w koszulce Starej Damy rozegrał 178 meczów, w których zanotował 34 trafień i 40 asyst.

Czytaj więcej: Juventus – Inter Mediolan: typy, kursy, zapowiedź (11.05.2022)

Komentarze

Comments 2 comments