Pogba faworyzuje Juventus w temacie swojej przyszłości

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Paul Pogba i jego transfer do Juventusu wydaje się, że znów staje się aktualny. La Gazzetta dello Sport podaje, że Francuz dał zielone światło na ruch do ekipy z Turynu.

  • Działacze Juventusu powoli myślą o zbliżających się okienkach transferowych
  • La Gazzetta dello Sport podaje, że Paul Pogba jest otwarty na powrót do Juve
  • Francuz do tego stopnia jest zdecydowany na grę w Juventusie, że jest w stanie pójść na pewne ustępstwa dotyczące kwestii finansowych

Pogba woli Juventus od PSG i Realu Madryt?

Paul Pogba w ostatnim czasie nie potrafi znaleźć nici porozumienia z menedżerem Manchesteru United Ole Gunnarem Solskjaerem. Może to przyczynić się do tego, że w klubie z Old Trafford ostatecznie zabraknie miejsca dla Norwega lub reprezentanta Francji.

Włoscy dziennikarze przekonują, że Pogba ostatnio kontaktował się ze swoim agentem Mino Raiolą. Miał mu wyraźnie przekazać, aby faworyzował rozwiązanie z Juventusu w kontekście ewentualnego transferu. Zawodnik znajduje się też na liście życzeń Realu Madryt i Paris Saint-Germain.

W kontekście ewentualnej zmiany barw klubowych przez Pogbę, biorąc pod uwagę przeprowadzkę Francuza do Juve, kłopotem mogę być kwestie finansowe. Zawodnik aktualnie może liczyć na zarobki w wysokości 14 milionów euro netto plus duże premie. Dla klubu z Turynu na dzisiaj to mogą być sumy zaporowe.

Możliwe jest natomiast, że Pogba mógłby pójść na ustępstwa, gdyby jego kontrakt z Juventusem był długoterminowy. Miałby obowiązywać na przykład do końca czerwca 2025 roku, pisze w swoim materialele Carlo Laudisa na łamach La Gazzetta dello Sport.

Łatwiej byłoby działaczom Juve pozyskać Pogbę, gdyby znalazł się chętny na Aarona Ramseya. Walijczyk ma wciąż ważną umowę z klubem z Turynu, a ponadto obciąża listę płac zarobkami w wysokości ośmiu milionów euro netto. Gdyby jeszcze jakiś zawodnik, nie cieszący się uznaniem w oczach opiekuna Juve też odszedłby z Juve, to wówczas pojawiłby się realne szanse na pozyskanie Pogby przez wielokrotnych mistrzów Serie A.

Czytaj więcej: Juventus – Zenit: Stara Dama zagrała jak trzeba i osiągnęła cel

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze