Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Podział punktów w Neapolu

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie niedzielne spotkanie 32. kolejki Serie A, w którym Napoli zremisowało 2:2 z Milanem. Taki wynik nie zadowala jednak do końca żadnej z drużyn.

Od początku oglądaliśmy ciekawe spotkanie, ale to drużyna Napoli w pierwszej fazie prezentowała się lepiej. Na bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę groźnie uderzali Dries Mertens i Lorenzo Insigne, ale bramkarz Rossonerich w obu przypadkach świetnie interweniował.

Tymczasem w 20. minucie Milan wyszedł na prowadzenie. Po świetnym zagraniu Ante Rebicia, piłka trafiła z lewej strony pola karnego do Theo Hernandeza, który potężnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Ospinie. Kilka minut później uderzeniem z dystansu do wyrównania próbował doprowadzić Piotr Zieliński, ale uderzył obok słupka.

Napoli wyrównało w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę na raty do bramki Rossonerich skierował Giovanni Di Lorenzo. Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie.

Kwadrans po wznowieniu gry gospodarze objęli prowadzenie. Po zagraniu Jose Callejona spod linii końcowej, bramkarza Milanu zaskoczył Driet Mertens. W kolejnych minutach swoich okazji szukali Rossoneri.

W 71. minucie z piłką w polu karnym przedzierał się Giacomo Bonaventura, ale został sfaulowany przez jednego z obrońców. Arbiter podyktował rzut karny, a piłkę z jedenastu metrów do bramki skierował Franck Kessie.

W końcówce meczu Milan doznał osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Alexis Saelemaekers. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu.