Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Podział punktów w hicie w Mediolanie

Remisem zakończył się sobotni hit Serie A, w którym Inter Mediolan zremisował 1:1 z Juventusem, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy starali się odważnie atakować. Długo nie trzeba było czekać na efekty, bowiem w 7. minucie Nerazzurri objęli prowadzenie. Piłka trafiła wówczas przed polem karnym do Nainggolana, który bez zastanowienia potężnie uderzył z woleja. Piłka po rękach Szczęsnego wylądowała w siatce Starej Damy.

Kilka minut później mogło być 2:0, ale tym razem reprezentant Polski zaprezentował się z dobrej strony broniąc uderzenie głową De Vrija. Inter nie zamierzał rezygnować z kolejnych ataków. W 29. minucie przed szansą stanął Icardi, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Matuidiego.

Juventus w pierwszej połowie nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć. Inter bardzo dobrze bronił dostępu do własnej bramki i kontrolował grę w środku pola. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Kilkanaście minut po wznowieniu gry groźnie na bramkę Juventusu z dystansu uderzał Perisic, ale futbolówka przeszła obok słupka. Tymczasem w 62. minucie Juventus doprowadził do wyrównania. Handanovicia płaskim uderzeniem przy bliższym słupku z szesnastu metrów zaskoczył Ronaldo.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały okazji do zdobycia gola. Po stronie Interu na listę strzelców mógł się wpisać Perisić, ale jego uderzenie z siedmiu metrów obronił Szczęsny. W kierunku bramki gospodarzy groźnie uderzał natomiast Can, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Inter Mediolan – Juventus FC 1:1 (1:0)

1:0 Nainggolan 7′
1:1 Ronaldo 62′