Podział punktów w derbach Turynu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Gracze Juventusu zremisowali u siebie z Torino 1:1. Szczęsny rozegrał całe spotkanie dla Starej Damy.

Co działo się w tej potyczce? Piłkarze gości mogli objąć prowadzenie już w 14. minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Belotti.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 18. minuty. Wtedy to Lukić wykorzystał pomyłkę Pjanicia i pokonał Szczęsnego.

Kilkadziesiąt sekund potem na uderzenie zdecydował się Matuidi. Ta próba nie zrobiła jednak wrażenia na Sirigu.

W 36. minucie bramkarza gości próbował zaskoczyć Ronaldo. Sirigu poradził sobie jednak z jego strzałem.

W 54. minucie bramkę próbował zdobyć Ronaldo. Portugalczyk miał niezłą sytuację, ale mocno przestrzelił.

Gospodarze mogli wyrównać także siedem minut potem. Solową akcją popisał się Spinazzola, lecz w najważniejszym momencie chybił.

W 65. minucie po raz kolejny próbował Ronaldo. Na posterunku był jednak Sirigu.

W 77. minucie do wyrównania chciał doprowadzić Kean. Bramkarz Torino poradził sobie także z jego próbą.

Piłkarze klubu z Piemontu dopięli swego siedem minut potem. Ronaldo skorzystał z dośrodkowania Spinazzoli i pewnie pokonał golkipera Byków.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i oba kluby zdobyły po jednym punkcie.

Juventus – Torino 1:1 (0:1)