Theo Hernandez
Theo Hernandez Pressfocus

W niedzielę swoje ostatnie mecze w tym sezonie Serie A rozegrało 10 drużyn. Zgodnie z przewidywaniami wszyscy faworyci wygrali, a Milan przypieczętował tytuł mistrzowski zwycięstwem nad Sassuolo. Zapoznajcie się z naszą relacją z tych meczów.

Faworyci nie zawiedli

Niedzielę otworzyło starcie wyjazdowe Napoli ze Spezią. Ekipa z Neapolu będąca faworytem nie pozostawiła rywalom złudzeń i pewnie wygrała 3:0. Autorem jeden z bramek był Piotr Zieliński, dla którego mógł to być ostatni mecz w barwach włoskiego zespołu.

Piłkarze Interu mieli kilka okazji do zdobycia gola już w pierwszej połowie, ale Lautaro Martinezowi nie udało się żadnej z nich wykorzystać. Argentyńczyka wyręczył Ivan Perisic, który bramkę na 1:0 zdobył na kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Chorwat wykorzystał znakomite dogranie Barelli i uderzył pewnie obok bezradnego golkipera gości.Gdy worek z bramkami się otworzył, Inter trafiał już regularnie. Dwie bramki w przeciągu dwóch minut na swoje konto dopisał Joaquin Correa, a Inter po 57 minutach prowadził już 3:0. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Sampdoria nie miała absolutnie nic do powiedzenia w tym meczu.

Wysiłki Interu na nic się zdały, gdyż AC Milan stanął na wysokości zadania i już w pierwszej połowie meczu z Sassuolo zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Leao zanotował hattricka asyst, dwie bramki dołożył Giroud, a zwycięstwo 3:0 przypieczętował Frank Kessie, dla którego był to ostatni mecz w barwach Rossonerich.

Salernitana utrzymała się mimo wysokiej porażki

Fatalnie zaprezentowała się przed własną publicznością Salernitana, która przed ostatnią kolejką wciąż nie mogła być pewna utrzymania w lidze. Beniaminek już po pierwszej połowie przegrywał 0:3 z Udinese. Licznik gości zatrzymał się finalnie na czterech trafieniach, choć wymiar kary mógł być dużo wyższy. Niewiele emocji przyniosło za to starcie Venezi z Cagliari. Dla gości był to mecz ostatniej szansy o utrzymanie w Serie A. Mimo wielu strzałów i dogodnych sytuacji, bramek nie uświadczyliśmy, a oba zespoły od przyszłego sezonu będziemy mogli oglądać w Serie B.

Wyniki niedzielnych meczów 38 kolejki Serie A

Spezia – Napoli 0:3 (0:3) 4′ Politano, 25′ Zieliński, 36′ Demme

Inter Mediolan – Sampdoria Genua 3:0 (0:0) 49′ Perisic, 55′ Correa, 57′ Correa

Sassuolo – AC Milan 0:3 (0:3) 17′ Giroud, 32′ Giroud, 36′ Kessie

Salernitana – Udinese 0:4 (0:3) 6′ Deulofeu, 34′ Nestorovski, 42’Udogie, 57′ Pereyra

Venezia – Cagliari 0:0