Serie A: było blisko sensacji w Mediolanie, hit rozczarował – podsumowanie meczów 23. kolejki

Edin Dzeko i Hakan Calhanoglu
Edin Dzeko i Hakan Calhanoglu fot. PressFocus

Wyniki meczów 23. kolejki Serie A. Trzy spotkania odbyły się w sobotę w lidze włoskiej. Podziałem punktów zakończyło się starcie Genoi z Udinese oraz Lazio z Atalantą. Tymczasem Inter Mediolan po szesnaste zwycięstwo w sezonie sięgnął rzutem na taśmę, strzelając decydującego gola w 90. minucie.

Serie A: Inter z kolejnym skalpem

W pierwszym sobotnim starciu w lidze włoskiej goli zabrakło. Genoa była zespołem, który starał się za wszelką cenę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale bezskutecznie. Udinese natomiast nie miało w trakcie całych zawodów nawet jednej godnej uwagi sytuacji i mecz zakończył się rezultatem 0:0.

Rzutem na taśmę szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił natomiast Inter Mediolan. Cenne trzy oczka zapewnił mediolańczykom gol Edina Dzeko po uderzeniu głową w 90. minucie. Tym samym Inter, mimo że pierwszy stracił bramkę za sprawą trafienia Thomasa Henry’ego w 14. minucie, ostatecznie był górą. Gol wyrównujący był natomiast autorstwa Nicolo Barelli.

W ostatnim meczu dnia Lazio rywalizowało z Atalantą. Historia tych starć pozwalała przypuszczać, że będziemy świadkami kilku goli. Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji mocno jednak rozczarowały. Pierwszy celny strzał w meczu miał miejsce dopiero w 48. minucie. W drugiej odsłonie żadnej stron nie udało się skierować piłki do siatki, więc bój na Stadio Olimpico zakończył się wynikiem 0:0.