Puchar Włoch: Inter wyeliminował Empoli, grał Żurkowski – podsumowanie meczów 1/8 finału

Stefano Sensi
Stefano Sensi fot. PressFocus

Wyniki meczów 1/8 finału Pucharu Włoch. Podobnie jak we wtorek, tak i w środę odbyły się dwa spotkania w ramach Coppa Italia, które wyłoniły kolejnych ćwierćfinalistów. Us Sassuolo pokonało skromnie Cagliari Calcio (1:0). Tymczasem Inter Mediolan z problemami wywalczył awans do 1/4 finału rozgrywek, eliminując Empoli dopiero po dogrywce.

Puchar Włoch: Sassuolo i Inter grają dalej

US Sassuolo zasłużenie pokonało w pierwszym środowym starciu 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarzy Cagliari Calcio. Gola na wagę awansu Neroverdich do kolejnej fazy rozgrywek strzelił Abdou Harroui, który zdobył bramkę w 18. minucie. W drugiej części rywalizacji zbyt wielu okazji bramkowych nie było. Ostatecznie ekipa z MAPEI wygrała 1:0 i w ćwierćfinale zmierzy się z Juventusem, który w środowy wieczór pewnie pokonał Sampdorię (4:1).

Inter Mediolan potrzebował natomiast dogrywki, aby wyeliminować z Coppa Italia zawodników Empoli. Do przerwy Nerazzurri prowadzili 1:0 z zespołem Szymona Żurkowskiego, który rozegrał 45 minut. W drugiej odsłonie sytuacja mediolańczyków nieco się skomplikowała. Aczkolwiek ostatecznie wszystko zakończyło się po myśli podopiecznych Simone Inzaghiego. Decydującego gola strzelił Stefano Sensi i Inter wygrał po dogrywce 3:2.