Zwycięskie Napoli, Roma ograła Inter, Milan pokonał Empoli – podsumowanie soboty w Serie A

Giovanni Di Lorenzo, Piotr Zieliński i Juan Jesus
Giovanni Di Lorenzo, Piotr Zieliński i Juan Jesus PressFocus

Wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki Serie A. Dzisiejsze mecze włoskiej ekstraklasy nie zawiodły i przyniosły bardzo dużo emocji. Napoli poradziło sobie z Torino, Roma okazała się lepsza od Interu Mediolan, a Milan po niesamowitej końcówce wygrał z Empoli.

• Piotr Zieliński ciągle w formie – Polak zaliczył asystę
  • Napoli umocniło się na pozycji lidera Serie A
  • Roma i Milan z kompletem punktów

Lider zostaje w Neapolu, asysta Zielińskiego

Lider tabeli Serie A nie zawiódł swoich kibiców – pewnie pokonał Torino. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie i zakończył wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Pojedynek ten miał polski akcent, ponieważ asystę przy trafieniu rewelacyjnego na początku tego sezonu Kvaratskhelii zaliczył Piotr Zieliński. Autorami pozostałych bramek był Andre-Frank Zambo Anguissa, który dwukrotnie pokonał Vanję Milikovicia-Savicia. Honorowego gola dla turyńskiego klubu strzelił Sanabria.

Roma lepsza od Interu w spotkaniu na szczycie

W najciekawszym spotkaniu dnia Inter Mediolan podejmował u siebie Romę. Starcie zakończyło się zwycięstwem gości wynikiem 2:1, a Jose Mourinho mógł świętować triumf nad swoim byłym zespołem. Na początku tego pojedynku do siatki trafił Dzeko, ale sędzia nie uznał bramki Bośniaka z powodu spalonego. W 30. minucie wynik meczu otworzył Dimarco, ale na odpowiedź rzymskiej ekipy nie trzeba było długo czekać, bowiem niespełna dwadzieścia minut później stan gry wyrównał Dybala. Już po przerwie, na kwadrans przed końcem meczu, decydujący cios zadał Chris Smalling. Roma tym samym zmierza w górę tabeli.

Milan pokonał Empoli

Ostatnie sobotnie spotkanie rozegrało się na Stadio Carlo Castellani, gdzie Empoli podejmowało faworyzowany Milan. Zdecydowany faworyt z Mediolanu nie zawiódł, bowiem wygrał 3:1. Ten mecz nabrał rumieńców dopiero w drugiej połowie. W 79. minucie zaciętego pojedynku prowadzenie “Rossonerim” zapewnił Rebić, już po 90. minucie wyrównał Bajrami, ale Milan rzutem na taśmę zdołał zdobyć jeszcze dwie bramki – na 2:1 trafił Ballo-Toure, a końcowy rezultat na 3:1 w 96. minucie przypieczętował Leao. Emocji nie brakowało.