Juventus minimalistyczny, Inter gubi punkty

Juventus - Udinese
Juventus - Udinese PressFocus

Juventus w swoim stylu pokonał przed własną publicznością Udinese Calcio 1:0 po golu Danilo. Ogromną niespodziankę sprawiła Monza, która w doliczonym czasie gry wyszarpała remis z Interem Mediolan. W trzecim sobotnim spotkaniu Fiorentina wygrała z Sassuolo.

• Fiorentina lepsza od Sassuolo
  • Ósme zwycięstwo z rzędu Juventusu
  • Inter skromnie ograł Monzę

Juventus wiceliderem

Sobotnie zmagania w Serie A rozpoczęły się od rywalizacji Fiorentiny z Sassuolo. Faworytem spotkania był zespół z Toskanii i tak też układało się ten mecz, bowiem większą przewagę mieli gospodarze. Neroverdi również próbowali swoich sił w ofensywie, ale byli nieskuteczni. Spore emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Najpierw pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyła Fiorentina za sprawą Saponary, który na listę strzelców wpisał się trzy minuty po zmianie stron. Sassuolo nie zamierzało się jednak poddawać i goście dziewięć minut później doprowadzili do wyrównania po trafieniu Berardiego. Gospodarze szale zwycięstwa na swoją stronę zdołali przesunąć dopiero w doliczonym czasie gry, a gola na wagę trzech punktów zdobył Gonzalez.

Juventus przystępował do spotkania z Udinese po serii siedmiu zwycięstw z rzędu bez straconego gola. Sobotni mecz od pierwszej minuty rozpoczął Wojciech Szczęsny, natomiast Arkadiusz Milik usiadł na ławce rezerwowych. Stara Dama w tym pojedynku była bardzo minimalistyczna, wolna i niedokładna, a swoje szanse miało również Udinese. Zespół Massimiliano Allegriego zagrał jednak po swojemu i w końcu zdołał strzelić jedynego zwycięskiego gola po akcji Paredes – Chiesa – Danilo. Stara Dama dzięki trzem punktom wskoczyła na fotel lidera.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Monza podejmowała Inter Mediolan. Goście bardzo szybko pokazali swoją siłę w tym pojedynku już w dziesiątej minucie wychodząc na prowadzenie po strzale Darmiana. Tymczasem Monza potrzebowała jedynie kilkudziesięciu sekund, by doprowadzić do sensacyjnego wyrównania. Ładnym uderzeniem popisał się Ciurra. W 22. minucie nerazzurri ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Lautaro Martineza. Co ciekawe na przestrzeni całego spotkania to gospodarze mieli większe posiadanie piłki, a odważna gra wreszcie przyniosła efekt. Monza dość sensacyjnie doprowadziła do remisu w doliczonym czasie gry.

Wyniki 17. kolejki Serie A

Fiorentina – Sassuolo 2:1 (0:0)
48′ Saponara, 90+1′ Gonzalez – 57′ Berardi

Juventus – Udinese 1:0 (0:0)
86′ Danilo

Monza – Inter 2:2 (1:2)
11′ Ciurria, 90+3′ Caldirolla – 10′ Darmian, 22′ L. Martinez