Puchar Włoch: wpadka Udinese, Spezia i Parma grają dalej, gol Benedyczaka

Adrian Benedyczak
Adrian Benedyczak PressFocus

W środę odbyły się trzy spotkania 1/16 Pucharu Włoch. Faworyzowana Spezia zgodnie z planem pokonała 3:1 Brescię. W drugim spotkaniu Parma wygrała z Bari 1:0 po golu Adriana Benedyczka. W wieczornym spotkaniu Udinese niespodziewanie przegrało z Monzą 2:3

• Pewny awans Spezzi
  • Benedyczak daje awans Parmie
  • Niespodziewana wpadka Udinese

Benedyczak z pierwszym golem w sezonie

W pierwszym środowym meczu 1/16 Pucharu Włoch Spezia podejmowała Brescię. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i to było widać od samego początku. Spezia już w 5. minucie trafiła do siatki rywala, ale gol został anulowany po interwencji VAR-u. Na prawidłowo zdobytą bramkę kibice musieli zaczekać do 20. minuty. Na listę strzelców wpisał się Strelec. Po zmianie stron gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia. Brescia honorowego gola zdobyła dopiero w doliczonym czasie gry.

W drugim spotkaniu Parma grała z Bari. W rywalizacji dwóch ekip z Serie B lepsi okazali się Gialloblu. Parma zwyciężyła 1:0 po golu Adriana Benedyczka, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. 21-letni były napastnik Pogoni Szczecin jak dotąd wystąpił w siedmiu spotkaniach Parmy, jednak tylko raz pojawił się na placu gry od pierwszej minuty. Środowy mecz był dla niego drugim w wyjściowym składzie. W poprzednim sezonie Polak zdobył łącznie sześć goli w całej kampanii.

W ostatnim spotkaniu świetnie spisujące się w tym sezonie Udinese niespodziewanie przegrało z Monzą 2:3. Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą, ale po zmianie stron bardzo szybko wyrównał Perez, który kilkanaście minut później dał gospodarzom prowadzenie. Beniaminek włoskiej ekstraklasy nie zamierzał się jednak poddawać i zadał dwa zabójcze ciosy w ciągu dwóch minut. Najpierw do wyrównania doprowadził Molina, a chwilę później gola na wagę awansu zdobył Petagna.

Wyniki 1/16 Pucharu Włoch

Spezia – Brescia 3:1 (1:0)
20′, 86′ Strelec, 55′ Verde – 90′ Moreo

Parma – Bari 1:0 (1:0)
29′ Benedyczak

Udinese – Monza 2:3 (0:1)
49′, 68′ Perez – 45′ Valoti, 70′ Molina, 72′ Petagna