Pochettino następcą Fonseki w szeregach rzymian?

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień hiszpańskich środków masowego przekazu Mauricio Pochettino może zastąpić Paulo Fonsekę w AS Romie. Klub z Wiecznego Miasta jest zatem kolejnym po Interze Mediolan i Juventusie FC klubem wymienianym jako przyszłe miejsce pracy byłego opiekuna Tottenhamu Hotspur.

Czytaj dalej…

Pochettino aktualnie pozostaje bez pracy po tym, jak został zwolniony z klubu z północnego Londynu. Zdolny trener w jednej z wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że jest gotów wysłuchać ofert z Anglii, Hiszpanii, czy Włoch.

Pochettino był już łączony z mediolańczykami, gdy głośno we włoskich mediach było o krytycznych słowach Antonio Conte w kierunku zarządu Interu. Z kolei później Argentyńczyk był postrzegany jako faworyt do zastąpienia Maurizio Sarriego na stanowisku szkoleniowca Juve.

W związku z tym, że były menedżer Tottenhamu zażądał do klubu z Piemontu zarobków na poziomie 10-12 milionów euro rocznie, to ostatecznie Juventus zdecydował się na inne rozwiązanie, dając możliwość prowadzenia pierwszego zespołu Starej Damy Andrei Pirlo, który jest znacznie tańszą opcją.

Najnowsze doniesienia hiszpańskiego dziennika AS wskazują natomiast, że Pochettino może być celem Grupy Friedkin, która niebawem powinna przejąć władze w Romie. Teksański miliarder Thomas Hoyte Friedkin zgodził się w tym tygodniu na przejęcie od Jamesa Pallotty stołecznego klubu, a obecny trener Fonseki nie ma żadnej gwarancji, że pozostanie w tej roli na nowy sezon.

Komentarze