Pochettino, Gasperini i Jardim na celowniku Juve

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Rozstanie Juventusu z Massimiliano Allegrim wydaje się coraz bardziej realne. W związku z tym w mediach ruszyła karuzela nazwisk na potencjalnego następcę opiekuna Starej Damy.

Czytaj dalej…

Według dziennika La Reppublica w Turynie najbardziej chcieliby Mauricio Pochettino. Argentyńczyk jest bowiem postrzegany jako idealna alternatywa dla Pepa Guardioli, który nie ma zamiaru rozstawiać się jeszcze z Manchesterem City.

Włodarze Starej Damy chcą wykorzystać fakt, że rodzina Pochettino związana jest z Piemontem, a sam Argentyńczyk wielokrotnie ciepło wypowiadał się o możliwości pracy w Serie A. Opiekun Tottenhamu dodatkowo podgrzał atmosferę wokół swojej osoby po meczu z Ajaksem Amsterdam, twierdząc, że już po zakończeniu tego sezonu może rozstać się z Premier League.

Inne media, na czele z Sport Mediaset jako następcę Allegriego widzą z kolei Gian Piero Gasperiniego. Opiekun Atalanty miałby przenieść się do Turynu, z którym był już związany w latach 1994-2003 jako trener drużyn młodzieżowych.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszych mediach pojawia się także postać Leonardo Jardima. Taką kandydaturę Starej Damie miał przedstawić jego agent czyli Jorge Mendes. Corriere della Sera zaznacza jednak, że jest to rezerwowa opcja i będzie brana pod uwagę tylko w przypadku niepowodzeń w negocjacjach z innymi trenerami.

Komentarze