Pjanić: Zrealizowaliśmy cel, skupiamy się na Ajaxie

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w sobotni wieczór przed własną publicznością AC Milan, odnosząc swoje kolejne ligowe zwycięstwo. Gola na wagę cennych trzech punktów dla Starej Damy strzelił Moise Kean. Z kolei po zakończeniu spotkania pochlebnych słów w kierunku swojego młodszego kolegi nie szczędził Miralem Pjanić.

Czytaj dalej…

– Wiedzieliśmy, że Milan jest dobrym zespołem i nie gra się z tą ekipą łatwo. W każdym razie naszym celem było zwycięstwo i udało nam się go zrealizować. Dobrze poprawić sobie morale wygranym meczem przed starciem w Lidze Mistrzów – mówił Bośniak przed kamerą Sky Sport Italia.

– Teraz skupiamy się już na boju z Ajaxem. Bardzo chcemy znaleźć się w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Mistrzów i na pewno zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to się udało. Ważne, aby zrealizować założenia, które nakreśli nam trener – zaznaczył Pjanić.

Pomocnik mistrzów Włoch odniósł się również do postawy 19-latka w osobie Kean, który jeszcze w styczniu był bliski opuszczenia Juve. Z kolei ostatnio pod nieobecność Cristiano Ronaldo stał się jedną z pierwszoplanowych postaci teamu z Piemontu.

– Kean jest dobrym chłopakiem, bardzo pokornym, ciężko pracuje i poczynił ogromne postępy w tym sezonie. Nawet zanim regularnie grał, widzieliśmy efekty jego treningów, które prędzej, czy później musiały ujrzeć światło dzienne – mówił Pjanić.

– To wciąż bardzo młody zawodnik, a trzeba pamiętać, że gra w Serie A dla nikogo nie jest łatwa. Tymczasem on zdobywa bramki w każdym meczu. Musimy celować w duże cele, grając w takim klubie jak Juventus – skwitował zawodnik.

Komentarze