Pjanić ustąpi miejsca Pogbie w Juve?

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Według informacji Tuttosport latem tego roku szeregi Juventusu FC zasilą Aaron Ramsey i Paul Pogba, z kolei z klubu odejdą Sami Khedira i Miralem Pjanić. W ostatnim czasie pojawiło się już wiele głosów, że Walijczyk uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z włoskim klubem. Dodajmy, że piłkarzowi z końcem sezonu wygasa umowa z Arsenalem FC.

Czytaj dalej…

Wygląda jednak na to, że Ramsey nie będzie jedynym nowym zawodnikiem Juventusu, który trafił do mistrzów Włoch z Premier League. Turyński dziennik sportowy cały czas przekonuje, że możliwa jest transakcja do Juve z udziałem Francuza Pogby, który po odejściu Jose Mourinho z Man Utd przeżywa renesans formy.

Jeśli transakcja z udziałem reprezentanta Francji doszłaby do skutku, byłby to powrót zawodnika do klubu, z którego odszedł na Wyspy Brytyjskie w 2016 roku za 105 mln euro. Aby sfinansować tego typu zakup Juventus miałby sprzedać Niemca Khedirę oraz Bośniaka Pjanicia.

W kontekście reprezentanta Bośni i Hercegowiny warto zaznaczyć, że zainteresowanie tym piłkarzem wyraża klub z siedzibą na Old Trafford, co pozwala przypuszczać, że może dojść do wymiany na linii Juventus-Man Utd. Pjanić ma ważną umowę ze Starą Damą do końca czerwca 2023 roku. 28-latek trafił do Juventusu z AS Romy za 32 mln euro.

Komentarze