Miralem Pjanić w sobotnim spotkaniu przeciwko Bolognie FC zdobył bramkę na wagę cennej wiktorii teamu z Piemontu. Po zakończeniu meczu Bośniak przekonywał jednak, że Juventus, mając taką przewagę nad rywalem, musi przekłądać ją na zdobywanie bramek, dzięki czemu drużyna grałaby spokojniej.
– Przed spotkaniem zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że czeka nas trudny mecz. Widzieliśmy, że bolończycy są solidną ekipą, dobrze zorganizowaną. Mieliśmy świadomość tego, że przysporzą nam kłopotów. W każdym razie nasza wygrana była zasłużona – powiedział Pjanić w rozmowie z DAZN.
– Stworzyliśmy mnóstwo okazji, powinniśmy strzelić szybciej drugiego gola, co sprawiłoby, że grałoby się nam łatwiej, a na pewno bylibyśmy spokojniejsi. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne jest jednak ciężko zrealizować założenia, więc rozumiemy sytuację – dodał piłkarz.
– W nowym ustawieniu myślę, że prezentujemy się bardzo dobrze. Drużyna przede wszystkim cieszy się piłką – przekonywał reprezentant Bośni i Hercegowiny.
– Jeśli tylko jest taka szansa, to musimy szybciej zapewniać sobie przewagę, która pozwoli nam lepiej kontrolować mecz, dzięki czemu nie musielibyśmy czuć presji na swoich barkach do ostatniego gwizdka sędziego – skwitował pomocnik mistrzów Włoch.
Komentarze