Pjanić na wylocie z Barcy, przyszłość Bośniaka stoi pod znakiem zapytania

Miralem Pjanic
Miralem Pjanic fot. PressFocus

Miralem Pjanić i Samuel Umtiti mogą tego lata rozstać się z FC Barceloną. Wymieniona dwójka piłkarzy nie znajduje się w planach Ronalda Koemana na nową kampanię, co sprawa, że obaj mogą szukać sobie nowego pracodawcy, czytamy na łamach Goal.com. Bośniak łączony jest z powrotem do Juventusu, a zwolennikiem takiego rozwiązania ma być między innymi Massimiliano Allegri. Pojawiły się też głosy, że zawodnik może trafić do Tottenhamu Hotspur.

  • Miralem Pjanić i Samuel Umtiti są na wylocie z Barcelony
  • Bośniak łączony jest z różnymi klubami
  • Sternicy Blaygrany dążą do tego, aby rozwiązać kontrakty z zawodnikami

Pjanić w poszukiwaniu nowych wyzwań, wróci do Juve?

Miralem Pjanić dołączył do ekipy z Camp Nou latem minionego roku w ramach transakcji wymiany zawodników między Barcą a Juventusem. Do włoskiego klubu trafił natomiast Arthur Melo. Ogólnie obie transakcje są uznawane za niewypały transferowe.

Bośniak w ostatniej kampanii zaliczył zaledwie 13 występów w La Liga, nie odgrywając znaczącej roli w tym zespole. Ogólnie w wyjściowym składzie Barcelony zagrał w zaledwie sześciu meczach. Nie jest zatem niespodzianką, że władze Katalończyków nie chcą z nim kontynuować współpracy.

Pjanić to jednak nie jedyny zawodnik, który może rozstać się z hiszpańskim klubem. Umtiti to kolejny zawodnik, mogący niebawem zmienić barwy klubowe. Kameruńczyk też zaliczył 13 spotkań ligowych. 27-latek trafił do Barcy z Olympique Lyon za 25 milionów euro.

Nie jest tajemnicą, że władze Barcy chcą rozmawiać z oboma zawodnikami w sprawie rozwiązania umów. Jeśli zakończą się niepowodzeniem, to wówczas będą obciążeni finansowo. Zawodnicy mają kontrakty ważne jeszcze przez kilka sezonów.

Jak dotąd szeregi Katalończyków w trakcie trwającego okienka transferowego wzmocnili już: Sergio Aguero Memphis Depay i Eric Garcia. Cała trójka trafiła do Barcy na zasadzie wolnych transferów. Z kolei Emerson Royal został wykupiony z Realu Betis.

Czytaj więcej: Juventus wyraził oficjalne stanowisko ws. Ronaldo

Komentarze

Na temat “Pjanić na wylocie z Barcy, przyszłość Bośniaka stoi pod znakiem zapytania

Barca to może co najwyżej poprosić Bośniaka o rozwiązanie umowy. Ale zapewne tak się nie stanie. Nikt mu nie zapłaci tyle ile ma obecnie w kontrakcie. Jak będą chcieli poprawić budżet to chyba tylko sprzedając kogoś kogo w normalnych okolicznościach sprzedać by nie chcieli