Miralem Pjanić może wrócić do Włoch

Miralem Pjanic
Miralem Pjanic fot. PressFocus

Miralema Pjanicia śmiało można nazwać niewypałem transferowym FC Barcelony. Wydana na niego ogromna suma w żaden sposób się nie spłaciła, a dodatkowy problem stanowi wysoka pensja Bośniaka. “Duma Katalonii” liczy, że całą sprawę uda się rozwiązać w trakcie bieżącego okienka transferowe. Zainteresowanie pomocnikiem wykazuje Milan.

  • Miralem Pjanić spędził ubiegły sezon na wypożyczeniu w tureckim Besiktasie
  • FC Barcelona chce rozwiązać problem wysokiej pensji Bośniaka, dlatego zamierza rozstać się z nim jeszcze w obecnym okienku transferowym
  • Nad ściągnięciem środkowego pomocnika zastanawia się Milan, który byłby skłonny ku opcji rocznego wypożyczenia

Ogromny niewypał transferowy

Miralem Pjanić stał się dla “Dumy Katalonii” niespodziewanym problemem. Jego transferowi towarzyszyło wiele kontrowersji, jednak pewne kwestie uwidoczniły się dopiero z biegiem czasu. 32-latek nie dał klubowi wystarczająco od strony sportowej, a ponadto spowodował wiele kłopotów finansowych.

Poprzedni sezon Bośniak spędził na wypożyczeniu w Turcji. Obecnie przygotowuje się do nadchodzącej kampanii w Barcelonie, jednak w klubie mają nadzieję, że uda się z nim jak najszybciej rozstać. Xavi byłby skłonny dać środkowemu pomocnikowi jeszcze jedną szansę do udowodnienia swoich umiejętności, natomiast na przeszkodzie stoją jego wysokie zarobki.

Słaba forma Pjanicia nie sprawiła, że ten nie będzie miał żadnych potencjalnych kierunków odejścia. Za sprawą dobrych występów w barwach AS Romy i Juventusu wciąż cieszy się on sporym uznaniem we Włoszech. Niewykluczone, że w najbliższym czasie ponownie tam wyląduje.

Zainteresowanie wielokrotnym reprezentantem Bośni wykazuje Milan. Obecny mistrz Włoch reaguje na wzmocnienia pozostałych rywali w walce o krajowy tytuł. Aby nie zostać bez szans, sam musi żwawiej poruszać się na rynku transferowym.

Rossoneri rozważają ściągnięcie właśnie zawodnika FC Barcelony. Wiele wskazuje na to, że w grę wchodzi roczne wypożyczenie. Ekipa ze stolicy Katalonii chce natomiast rozwiązać sprawę z Pjaniciem raz na zawsze, dlatego w umowie może znaleźć się także zapis upoważniający Milan do późniejszego transferu definitywnego.

Zobacz również: Juve kupiło obrońcę, ale to Inter zapłaci za opieszałość

Komentarze

Na temat “Miralem Pjanić może wrócić do Włoch