Pjanić: Lazio zasłużył na Superpuchar

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

Pomocnik Juventusu Miralem Pjanić przyznał, że Lazio zasłużyło na zdobycie Superpucharu Włoch. W niedzielnym spotkaniu w Rijadzie, Stara Dama przegrała 1:3.

Czytaj dalej…

– Jest rozczarowanie, bo naprawdę chcieliśmy zdobyć to trofeum – powiedział Pjanić. – Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, grana w niskim tempie. Być może po przerwie pozostawiliśmy więcej wolnego miejsca i Lazio wykorzystało je do zdobycia bramki – kontynuował.

– Mieliśmy też swoje szanse, aby prowadzić 2:1, ale generalnie nie był to świetny występ naszej drużyny. Wiemy, że są rzeczy do poprawy, że musimy być bardziej solidni z tyłu, jeśli chcemy wygrać, musimy lepiej kontrolować boisko – dodał.

– Nie byliśmy tak szybcy w wymienianiu podań w porównaniu z ostatnimi meczami i to zrobiło różnicę. Był to mecz pomiędzy dwoma bardzo dobrymi zespołami i był w dużej mierze wyrównany, po czym Lazio zrobiło coś ekstra w drugiej połowie. To rozczarowujące, ale wciąż mamy wiele do zrobienie i wiele celów do osiągnięcia. Do wygrania jest Scudetto, Liga Mistrzów i Coppa Italia – dodał pomocnik Starej Damy.

Komentarze