Pjanic o życiu w Stambule i pracy Allegriego

Miralem Pjanic
Miralem Pjanic Pressfocus

Mimo dość przeciętnego sezonu w wykonaniu Juventusu, wielu piłkarzy i trenerów z ogromnym szacunkiem wypowiada się o pracy wykonywanej przez Massimiliano Allegriego. Jednym z nich jest Miralem Pjanic, który w ostatnim wywiadzie odniósł się do pracy Włocha. Według Bośniaka jest on wspaniałym szkoleniowcem.

  • Pjanic jest wypożyczony z FC Barcelony do Besiktasu
  • Pomocnik jest zadowolony w nowym klubie
  • W wywiadzie opowiedział m.in. o grze pod wodzą Allegriego w Juventusie

Wszyscy kochają Massimiliano Allegriego

Ostatnie lata kariery Miralema Pjanica nie są na pewno tymi wymarzonymi. Bośniak nie odnalazł się w FC Barcelonie, a z powodu konfliktu z Ronaldem Koemanem zmuszony był poszukać sobie innego klubu. Obecnie występuje w Besiktasie Stambuł i jak podkreśla, jest zadowolony ze zmiany.

W Stambule są duże korki, ale poza tym jest bardzo miło. Jednocześnie nie straciłem z oczu Włoch, traktuję ten kraj jak mój drugi dom. Tęsknię za Italią i mówiąc szczerze, byłbym szczęśliwy, gdybym mógł tam wrócić. Wynik barażu o mundial z Macedonią Północną uderzył we mnie tak, jakbym sam był Włochem – powiedział w rozmowie z La Gazetta dello Sport.

Nie mogłem dłużej wytrzymać z Koemanem. Nie szanował mnie. Teraz w klubie jest Xavi i to była świetna decyzja Laporty. Grupa się zjednoczyła. Są silni i wiedzą, co mają robić. Latem były pewne kontakty z Juventusem, ale nic z tego nie wyszło z powodów ekonomicznych. Nie chodziło jednak o moją pensję. Dziś chciałbym być ważną częścią projektu, który mógłby wygrać mistrzostwo. Wciąż mam głód sukcesu i doświadczenie – dodał.

Zapytany o osobę Massimiliano Allegriego Bośniak wypowiadał się o byłym swoim byłym trenerze w samych superlatywach. 

Allegriego szanuję jako specjalistę, a jeszcze bardziej – jako człowieka. Krytykowanie go to wariactwo. Sądzę, że jest właściwą osobą dla Juve, a wyniki pokazują, że wykonuje dobrą robotę. Jego wartość dodatkowo wzrasta, gdy drużyna jest pod presją. Pamiętam 2018 rok i mecz z Interem.  Allegri dał wtedy dobrą przemowę. Był bardzo spokojny, a my przekształciliśmy ten spokój w siłę – zakończył.

Miralem Pjanic wciąż jest formalnie piłkarzem FC Barcelony, grającym na wypożyczeniu w Besiktasie. Jego kontrakt z Dumą Katalonii obowiązuje do końca obecnego sezonu, ale pewne jest, że nie zostanie przedłużony.

Sprawdź też: Donnarumma żałuje transferu do PSG

Komentarze